P R O M O C J E
Radiestezja w praktyce. Wahadełko, chromoterapia, diagnostyka
Radiestezja w praktyce. Wahadełko, chromoterapia, diagnostyka

27,90 zł

Cena regularna: 29,20 zł

Najniższa cena: 27,55 zł
Kryształowe przesłania Aniołów (karty + książka)
Kryształowe przesłania Aniołów (karty + książka)

108,00 zł

Cena regularna: 128,00 zł

Najniższa cena: 128,00 zł
Mydło Aleppo "Sułtan Aleppo" (20% oleju laurowego)
Mydło Aleppo "Sułtan Aleppo" (20% oleju laurowego)

19,90 zł

Cena regularna: 27,00 zł

Najniższa cena: 25,55 zł
szt.
Biorezonans i inne techniki terapeutyczne. Wykorzystanie i eliminowanie prawdziwych przyczyn chorób
Biorezonans i inne techniki terapeutyczne. Wykorzystanie i eliminowanie prawdziwych przyczyn chorób

59,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
szt.
Mapa pragnień. Holistyczne narzędzie do spełniania marzeń
Mapa pragnień. Holistyczne narzędzie do spełniania marzeń

39,90 zł

Cena regularna: 44,40 zł

Najniższa cena: 39,55 zł
Ajurweda – kompletna recepta na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie z radością i witalnością
Ajurweda – kompletna recepta na optymalizację zdrowia, zapobieganie chorobom i życie z radością i witalnością

59,00 zł

Cena regularna: 66,57 zł

Najniższa cena: 56,00 zł
Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca
Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca

35,90 zł

Cena regularna: 39,30 zł

Najniższa cena: 39,30 zł
szt.
Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym
Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym

44,90 zł

Cena regularna: 49,40 zł

Najniższa cena: 49,40 zł
Energia kolorów. Usuń blokady i uzdrów życie na wszystkich poziomach
Energia kolorów. Usuń blokady i uzdrów życie na wszystkich poziomach

39,90 zł

Cena regularna: 44,40 zł

Najniższa cena: 39,00 zł
Na’auao Ola Hawaii. Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia
Na’auao Ola Hawaii. Hawajskie zasady i praktyki dobrego samopoczucia

35,90 zł

Cena regularna: 39,30 zł

Najniższa cena: 34,55 zł
szt.
Rytuały ochronne na klątwy i uroki. Sekrety rosyjskiej uzdrowicielki
Rytuały ochronne na klątwy i uroki. Sekrety rosyjskiej uzdrowicielki

31,90 zł

Cena regularna: 34,30 zł

Najniższa cena: 29,50 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Bransoletka z peridotu (oliwinu) z czterolistną koniczynką - bogactwo, pieniądze, zdrowie, szczęście, miłość

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-3 dni
Cena: 119,00 zł 119.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Bransoletka z peridotu (oliwinu) z małym chwostem i srebrną zawieszką w kształcie czterolistnej koniczyny.

Kamień naturalny, fasetowany.

Obwód maksymalny, bez rozciągania: 17 cm (żyłka elastyczna)

Średnica koralików: 4 mm

 ***   

PERIDOT (OLIWIN)

Wpatrywanie się w ten kamień i jego opalizujący odcień limonkowej zieleni, przywodzi na myśl obrazy liści i lasu. Peridot, zwany również oliwinem, jest symbolem obfitości i dobrobytu. Zgodnie z tradycją, jego noszenie przyciąga do naszego życia miłość. Kiedy kąpiemy się w jego blasku, możemy poczuć miłość Wszechświata, chroniącego nasze serce. Zaś medytacja z peridotem sprawia, że oświetla on jasnym blaskiem naszą drogę duchowej odnowy i pozwala odkrywać nowe horyzonty.

Skąd się wziął peridot

Peridot narodził się z ognia i wyszedł na światło jako jeden z dwóch klejnotów (drugim jest diament) uformowanych nie w skorupie ziemskiej, ale w stopionej skale z górnego płaszcza i wypchniętych na powierzchnię przez potężne siły trzęsień ziemi i wulkanów. Podczas gdy takie peridoty rodzą się we wnętrzu naszej planety, inne kryształy peridotu mają pochodzenie pozaziemskie. Znajdowano je w rzadkich meteorytach-pallasytach (odnaleziono ich do tej pory tylko 61), powstałych ok. 4,5 miliarda lat temu i będących pozostałością po narodzinach naszego Układu Słonecznego. Peridot w swej podstawowej postaci, czyli w formie oliwinu, został znaleziony również w pyle komet, na Księżycu, podejrzewa się też jego istnienie na Marsie. Pradawni wierzyli, całkiem słusznie zresztą, że ów kryształ trafił na Ziemię przez eksplozję na Słońcu i niesie ze sobą jego leczniczą moc.

Oliwkowy peridot jest jednym z nielicznych kamieni szlachetnych, występujących w tylko jednym kolorze. Jest kryształem ciepła i dobrego samopoczucia, pobudzającym umysłowo i regenerującym fizycznie. Niesie dar wewnętrznego blasku, wyostrza umysł i otwiera go na nowe poziomy świadomości i wzrostu. Pomaga rozpoznać i zrealizować przeznaczenie oraz cel duchowy.

Peridot dobry na wszystko

Powiązany ze słońcem, peridot był ceniony od czasów najstarszych cywilizacji za swoją moc ochrony przed siłami ciemności. Noszony na szyi lub na lewej ręce, jest używany jako amulet przeciwko czarom i magii, złym duchom, nocnym strachom i szaleństwu. Leczy tchórzostwo, uspokaja gniew, a także wyostrza dowcip. Co więcej, ochrania aurę, oczyszcza ciało fizyczne i subtelne oraz łagodzi obciążenia emocjonalne, poczucie winy i obsesje. Jest szczególnie wskazany do przezwyciężenia lęku, depresji i innych zaburzeń psychicznych, a także uwalnia od zazdrości, niechęci i złości, co pozwala nam ruszyć naprzód. Ten kamień wspiera odpowiedzialność i przebaczenie, wzbudza zaufanie we własne zdolności i przywraca poczucie własnej wartości. To również potężny generator częstotliwości wzrostu, służący do manifestowania obfitości we wszystkich dziedzinach życia: bogactwa, zdrowia, szczęścia i miłości.

Peridot jest bardzo korzystny dla dostrojenia i regulacji cykli życia, takich jak cykle fizyczne, fazy mentalne lub emocjonalne, a także postępy intelektualne. Pomaga również rozpraszać negatywne wzorce i stare wibracje. Pracując z tym zielonym kryształem, można usunąć blokady i szybko ruszyć do przodu, otwierając w pełni serce oraz umysł i nastawić się na otrzymywanie od Wszechświata.

Peridot doskonale nadaje się do regeneracji po uzależnieniu od tytoniu lub innych substancji wziewnych, sprawdza się także w przypadku innych uzależnień. Co ważne, jest to kamień uzdrawiający, ułatwiający procesy leczenia i pomagający innym przebrnąć przez to, co sami pokonaliśmy. Jest uważany za bardzo skuteczny we wzmacnianiu energii Reiki.

Peridot jest idealny do usuwania problemów emocjonalnych, które wpływają na ciało fizyczne. Umieszczony nad splotem słonecznym, powoduje rozluźnienie i uwalnia od napięć nerwowych. Łagodzi też strach i poczucie winy, niepokój i niecierpliwość. Jeśli chcemy zmniejszyć uczucie ciężkości serca, wzmocnić siłę przebaczenia, złagodzić niszczącą nas zazdrość lub zwątpienie we własne siły, spowodowane zdradą w poprzednich związkach, dobrze jest umieścić go na Czakrze Serca.

Ten kamień pomoże nam, jeśli szukamy fizycznie zgubionych przedmiotów, ale również wtedy, gdy poszukujemy oświeconego stanu. Zapewni nam też spokojny sen, zwłaszcza jeśli cierpimy na nawracające koszmary o złych duchach, morderstwach lub atakach seksualnych.

Peridot jest wspaniałym talizmanem przynoszącym szczęście i, jako kamień Słońca, rozjaśniającym nasz wewnętrzny mrok. Ponadto dodaje noszącemu go uroku i elokwencji, pomaga w uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi ze strony zwykle nieprzychylnych nam ludzi. Mnoży też zyski w biznesie. Jest naturalną ochroną przed zazdrością, plotkami i ludźmi, którzy was oszukują. 

Właściwości zdrowotne peridotu

Peridot pomaga w zrównoważeniu układu hormonalnego, zwłaszcza nadnerczy i działa tonizująco, czyniąc nasz organizm zdrowszym i silniejszym. Kamień ten wspomaga układ trawienny i przyswajalność składników odżywczych z pożywienia, wody oraz światła i może być wykorzystywany do wspomagania optymalnego funkcjonowania pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki i śledziony. Peridot może być stosowany w celu wzmocnienia oczu w przypadku astygmatyzmu i krótkowzroczności, leczy również wrzody żołądka i dwunastnicy.

Peridot umieszczony na brzuchu ułatwia poród, stymuluje skurcze i ułatwia otwarcie kanału rodnego, zmniejszając ból.

Ten piękny kamień można stosować w połączeniu z terapiami zaburzeń psychicznych. Uważa się, że równoważy energetycznie wahania choroby afektywnej dwubiegunowej. Stanowi też cudowną pomoc w przezwyciężaniu hipochondrii, depresji i melancholii.

Peridot i czakry

Peridot przenosi piękną zieloną energię, która aktywuje Czakrę Serca. Reguluje nasze interakcje ze światem zewnętrznym i kontroluje to, co przyjmujemy i czemu się opieramy. Zapewnia nam to równowagę i ułatwia bycie sobą. Kiedy czakra serca nie znajduje się w stanie równowagi, możemy czuć się kontrolowani lub kontrolujący partnera w związku i stajemy się krytyczni wobec drobnych słabości innych. Możemy wówczas przejawiać nadmierne reakcje emocjonalne na codzienne bodźce zewnętrzne. Zielona energia tego kryształu jest wykorzystywana do rozpuszczania blokad i przywracania równowagi czakry serca, pomagając nam jasno zrozumieć nasze własne potrzeby i emocje. Możemy poradzić sobie wówczas z odpływami i przypływami relacji, zrozumieć ich cykliczną naturę i zaakceptować zmiany.

Solarna energia peridotu aktywuje naszą czakrę splotu słonecznego - centrum dystrybucji energii, a zarazem czakrę relacji, kontrolującą też układ odpornościowy i trawienny. Gdy jesteśmy zrównoważeni fizycznie, mamy siłę do walki z infekcjami, jesteśmy wolni od reakcji alergicznych i jesteśmy w stanie najlepiej wykorzystywać składniki odżywcze, które spożywamy. Kiedy splot słoneczny nie jest zrównoważony duchowo, odczuwamy lęk przed rozczarowaniem lub niezadowoleniem innych bądź też podporządkowujemy nasze życie i woli innych. Kiedy zaś czakra splotu słonecznego jest w równowadze, możemy swobodnie interpretować świat poprzez własne myśli oraz emocje i nie żyć w strachu przed naruszeniem woli innych.

Peridot i magia oraz duchowość

Peridot jest idealny do uzyskania pomocy Archaniołów Sabraela i Zadkiela oraz Rafaela - Niebiańskiego Uzdrowiciela. Pomaga również w kontaktach z aniołami Lelahelem i Anaelem, czyli Hanielem.

Peridot jest kryształem pozytywnej mocy, talizmanem pomagającym w rozpoznawaniu i uszanowaniu częstotliwości miłości Stwórcy - źródła wszelkiej obfitości. Używany z właściwą intencją, pomaga rozwinąć zdolność do czerpania ze Wszechświata na wszystkich poziomach życia. Ten kryształ jest dostrojony do duchowej prawdy i zrozumienia własnego przeznaczenia. Nie ma to na celu wyjęcia kogoś z tego świata, ale doprowadzenia fizycznego wymiaru rzeczywistości do zrównania się z wewnętrzną prawdą. Ów kryształ pozwala łączyć się z wyższymi wymiarami świadomości, aby uciszyć duchowe lęki, takie jak poczucie winy, żal lub uczucie karmicznego długu. Umożliwia wzięcie na siebie odpowiedzialności i naprawienie samego siebie, tak aby kroczyć naprzód swoją duchową ścieżką. Peridot aktywuje energie trzeciej i czwartej czakry, przypominając o tym, że miłość i wola mieszkają razem.

Peridot to także kamień elfów, niosący częstotliwość międzywymiarowych istot ziemskich, z którymi dzielimy naszą planetę. Może być używany do łączenia się z czarodziejskimi i diabelskimi królestwami oraz do komunikowania się z duchami Natury wszystkich typów, łącznie z królestwami roślin i zwierząt. Jest doskonałym kamieniem dla uzdrowicieli zwierząt i ziemi.

Jest to kamień urodzeniowy osób spod znaku Wagi.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium