P R O M O C J E
Biorezonans i inne techniki terapeutyczne. Wykorzystanie i eliminowanie prawdziwych przyczyn chorób
Biorezonans i inne techniki terapeutyczne. Wykorzystanie i eliminowanie prawdziwych przyczyn chorób

59,00 zł

Cena regularna: 69,90 zł

Najniższa cena: 69,90 zł
Mydło Aleppo "Sułtan Aleppo" (20% oleju laurowego)
Mydło Aleppo "Sułtan Aleppo" (20% oleju laurowego)

19,90 zł

Cena regularna: 27,00 zł

Najniższa cena: 25,55 zł
szt.
Szungit – rosyjski kamień zdrowia. Medycyna ludowa w praktyce
Szungit – rosyjski kamień zdrowia. Medycyna ludowa w praktyce

41,90 zł

Cena regularna: 44,90 zł

Najniższa cena: 40,90 zł
szt.
Wysokowibracyjna butelka Soulbottle z kwiatem lotosu
Wysokowibracyjna butelka Soulbottle z kwiatem lotosu

115,00 zł

Cena regularna: 149,00 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca
Medytacja buddyjskiego mnicha. Życzliwość, która wraca

35,90 zł

Cena regularna: 39,30 zł

Najniższa cena: 39,30 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kamień Shiva Lingam - moc, uzdrawiająca energia, rozwój duchowy

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-3 dni
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Naturalny kamień Shiva Lingam.

Długość: ok. 3,5 cm

1 szt. (kamienie dobieramy intuicyjnie dla każdej osoby)

Pamiętaj, że zdjęcia prezentujące oferowany produkt mają jedynie charakter poglądowy. Produkt jest naturalny, tak więc rzeczywisty wygląd, zwłaszcza kolor i struktura, mogą nieznacznie odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

***

Shiva Lingam

Bóg Shiva, zwany także Bogiem Bogów, jest najprawdopodobniej najczęściej czczonym bogiem Indii. Indyjskie bóstwa są wielbione na wiele sposobów, a Shiva jest jedynym bogiem ubóstwianym pod postacią Lingama czyli penisa. Zarówno Shiva jak i Lingam są czczeni jako stwórcy świata.

Shiva Lingam to minerały występujący w wodach świętej rzeki Narmada, niedaleko źródła w Madhya Pradesh - górskiej prowincji na północny wschód od Bombaju. Są to kamienie obdarzone ogromną energią. Ponieważ reprezentują siłę, kreację i powodzenie, od wieków były czczone i używane do celów rytualnych.

Shiva Lingam ze swej natury posiadają szczególną formę i zabarwienie. Te kamienie w kształcie kolumn, jaj lub żołędzi nazywa się lingamami. Symbolizują one, a nawet bezpośrednio reprezentują, boga Shivę - Transcendentną Istotę, Boga Żywego, Boskie Istnienie, Świadomość i Szczęście. Według Skanda Purana, starożytnych hinduskich tekstów, lingamy przedstawiają wszechobecną przestrzeń, w której cały wszechświat nieustannie podlega procesom tworzenia i destrukcji.

Ze względu na wyraźnie falliczny kształt lingamów, uznawane są za symbol siły, z której powstaje życie. Hindusi wierzą, że miliony lat temu meteoryt zderzył się z Ziemią w miejscu obecnego źródła rzeki. Wytworzone w wyniku zderzenia ciepło spowodowało stopienie się meteorytu z otaczającymi skałami. Przez wieki przepływająca przez ten obszar rzeka obmywała powstałe w ten sposób kamienie, nadając im szczególny owalny kształt. Ich unikatowa forma znacznie różni się od normalnie występujących w korycie rzeki cieńszych i bardziej płaskich kamieni. Kamienie występujące w tym właśnie miejscu napełniają się dodatkowo bardzo silnymi, uzdrawiającymi energiami. Ciekawe, że podobne właściwości wykazują grube ziarna piasku z Narmady, będące w kolorach lingamów!

Stopień twardości lingamu jest zbliżony do stopnia twardości szmaragdu. Widoczne na kamieniu czerwone ślady są cząsteczkami meteorytu. Odpowiadają one żeńskiej energii, która pobudza męską siłę do działania. Ślady te mogą występować w wielu formach, począwszy od małych punkcików, do szerokich, biegnących dookoła całego lingamu wyraźnych smug. Uważa się, ze sprzyjają duchowemu rozwojowi.

Fizyczne właściwości Shiva Lingamu - zarówno materiał, z którego powstał, jak i jego kształt - czynią z niego nadzwyczajny akumulator wibracji i mocy. Osoby, które stykają się z tym kamieniem, odczuwają jego siłę przyciągania oraz doświadczają jego uzdrawiającej energii.

Każdy z lingamów jest niepowtarzalny - nie ma dwóch takich samych kamieni. Raz w roku, po długiej porze suchej i tuż przed rozpoczęciem pory monsunowej, kiedy poziom rzeki jest najniższy, ludzie schodzą w koryto rzeki i wyciągają je z wody. Niektóre nich są bardzo duże i mogą osiągać wysokość dorosłego człowieka. Później kamienie te są ręcznie polerowanie, a w celu wzmocnienia uzdrawiających właściwości zabiera się je do świątyni, gdzie napełniane są energią praniczną podczas odprawianych tam modłów. Do Madhya Pradesh przybywają osoby medytujące, uprawiające jogę, dhyana czy tantrę. Osoby te przepełnione są miłością do wszelkiego stworzenia. Wykorzystują one ten specjalny kamień, aby uzyskać sidhi - szczególna formę siły i pragnienia. Stąd jest on postrzegany jako źródło spirytualnej energii, która również w dzisiejszym świecie ma ogromne znaczenie.

Podczas medytacji lingam łączy z pierwiastkiem boskim. Zaś przykładany do mostka na wysokości grasicy wzmacnia nasz układ odpornościowy.

Produkty powiązane