P R O M O C J E
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Tarot Magów - Jan Witold Suliga (książka + karty) (najnowsze wydanie)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-3 dni
Cena: 118,90 zł 118.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Oto najnowsze wydanie kultowego Tarota Magów autorstwa Jana Witolda Suligi, z ilustracjami Jana Opalińskiego - prawdopodobnie najlepszej i najbardziej znanej w Polsce odsłony Tarota.

A oto co na temat kultowego Tarota Magów pisze jego autor:

Tarot Magów i największa tajemnica Głupca

Nie ma wielu tarotów. Jest jeden TAROT, który istnieje w wielu odmianach, wersjach i taliach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują taroty określane mianem ezoterycznych. Ich twórcami byli i są okultyści i magowie nawiązujący w ikonografii swych tarotów oraz w ich nazwach do jakiejś szkoły wtajemniczenia lub ezoterycznej tradycji. Do kategorii tej należą: tarot marsylski kryjący pod prymitywnymi z pozoru obrazkami niezwykle bogatą symbolikę kabalistyczną i hermetyczną, Tarot Artura Edwarda Waite’a, Tarot Totha A. Crowieya, Tarot Złotego Brzasku R. Wanga, Tarot Masoński J. Beaucharda, a także Tarot Hermetyczny, Tarot Złotej Róży, Tarot Wieku Wodnika, Tarot Magiczny, Tarot Drzewa Życia i szereg innych.

Tarot Magów jest takim właśnie tarotem. Powstał on na przełomie lat osiemdziesiątych i  dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jako owoc studiów oraz praktyk duchowych sprzężonych z jednej strony z tradycją Zakonu Złotego Brzasku, z drugiej – z coraz głębszym poznawaniem kabalistyczno-hermetycznych tajemnic tarota marsylskiego.

Proces tworzenia Tarota Magów dzielił się na cztery etapy.

Etap pierwszy, najdłuższy, wiązał się ze wspomnianymi studiami, badaniami, praktykami medytacyjnymi i wizualizacyjnymi. W ich trakcie doszło do zobrazowania w umyśle określonych wizji oraz ich zobiektywizowania w formie obrazu bądź szeregu obrazów będących odwzorowaniem arkanów Wielkich i Małych Wtajemniczeń Tarota.

Etap drugi polegał na przetworzeniu owych wyobrażeń w ikony, które następnie rysowałem i malowałem na papierze. W ten sposób zrodziła się „talia matka” Tarota Magów; mój – jak ówcześnie sądziłem - osobisty tarot.

Etap trzeci to plastyczne opracowanie kart „talii matki” dokonane przez Jana Opalińskiego, który uzdatnił je pod względem artystycznym.

Czwarty etap to druk Tarota Magów i jego pierwsze, potem drugie i trzecie, ostatnie wydanie.

Później nastąpiła długa, niemal dwudziestoletnia przerwa, Tarot Magów obrastał legendą, stał się talią kultową, niemal niedostępną, bo przeze mnie nie wznawianą. Dlaczego zatem, po dwudziestu latach postanowiłem wznowić wydanie tej talii? Bo jest tego warta. Bo zawiera całe moje, ówczesne doświadczenie obcowania z tarotem. Od tego czasu minęło sporo lat. Moja znajomość kabały, tarota i ezoterycznej duchowości stała się o wiele głębsza. Jej źródeł wszakże szukać trzeba w początku. Początek ( Głupiec ) szuka w świecie kresu ( Świata ), nie wiedząc, że sam jest Światem - bezkresem odwiecznych początków. Oto cała tajemnica wędrówki Głupca. I najistotniejszy sekret Tarota Magów. Reszta to komentarze…
 
Wymiary kart: 12 x 7 cm

Do kart dołączana jest książeczka z instrukcją (56 stron) oraz woreczek z czarnej organzy na karty.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium