Kategorie wpisów
Runa Thurisaz – inspiracja i niezłomność
Runa Thurisaz – inspiracja i niezłomność

Runa Thurisaz – inspiracja i niezłomność

Runa Thurisaz, zwana inaczej runą Durisaz, to trzecia Runa z pierwszej ósemki Futharku. Thurisaz odpowiada głosce “Th” i oznacza w ogólnym znaczeniu olbrzyma lub cierń. Kształt runy przedstawia tarczę. Jej opiekunem jest Thor, bóg władający piorunami.

Runa ta reprezentuje witalność, potęgę ukierunkowaną na cel, życiową zaradność i kontrolę nad własnym życiem. To runa energetyczna, która pokazuje niezłomność i opanowanie. Posiada najsilniejszą moc obronną z całego układu. W tej runie zawarta jest równocześnie siła dobra i zła. Mieści w sobie wojnę i pokój, agresję i obronę. Wszystko zależy od intencji.

ZNACZENIE RUNY THURISAZ

Thurisaz ma potencjał naturalnego porządku rzeczy, jest zapalnikiem, który uwalnia pokłady kreatywności. Runa zachęca do przyjrzenia się wszystkiemu co przeszkadza, hamuje i zawodzi. Namawia do tego, aby pozbyć się tego, co nam nie służy i co sprawia, że czujemy spadek wibracji. Thurisaz pokazuje, że aby wydać osąd, należy dobrze się przyjrzeć wszystkiemu, co nas otacza i powstrzymać się od oceniania „książek po okładce”.

Runa ta oznacza konflikt, instynkt, zaradność życiową, erotykę, a także płomień, który oczyszcza z toksyczności. Thurisaz reprezentuje bezproblemowe przejście przez wertepy życia oraz ochronę własną. Pomaga połączyć się z własnym ja, dzięki czemu można podejmować decyzje zgodne z planem duszy tego wcielenia. Dodaje też wytrwałości w dążeniu do celu. To symbol burzy, a burza to wyładowanie nagromadzonych emocji. To niezwykle ważne, aby pozbywać się ich na bieżąco, bo nagromadzone i skrzętnie schowane emocje, których nie wypuścimy na zewnątrz mogą być powodem niskiej energetyki. Mogą również objawiać się fizycznie w postaci chorób i złego samopoczucia. Runa pomaga doznać prawdziwego katharsis – oczyszczenia na wielu płaszczyznach. Psychicznie, poprzez połączenie się z sercem, i fizycznie, na przykład poprzez zbliżenie z partnerem.

Przesłaniem tej runy jest nauka na własnych doświadczeniach. Thurisaz uczy, że cierpienie i dyskomfort są konieczne, aby ruszyć do przodu. Wychodzenie ze strefy komfortu i doznawanie różnych emocji, nawet tych niewygodnych, jest częścią rozwoju i warto o tym pamiętać. Nie broniąc się przed emocjami, a pozwalając sobie na doświadczanie ich, jesteśmy w stanie przetransformować siebie. Chowając emocje i nie pozwalając im na wyjście, szkodzimy sobie sami. Każde negatywne wydarzenie może być początkiem czegoś nowego, czegoś, co w ogólnym rozrachunku będzie dla nas lepsze. Runa zachęca do podejmowania działań w kierunku rozwiązywania problemów. Jest wsparciem w przezwyciężaniu przeszkód.

To najsilniejsza runa obronna w całym układzie. Oznacza aktywną obronę, można jej używać jako tarczy. Runa ta może ostrzegać też, że zbliża się oczyszczająca burza, która swoją gwałtownością nada nowy porządek i pobudzi nas do działania.

SILNA AFIRMACJA

“Przywołuję moc, która pozwala mi podejmować dobre decyzje, zgodne z planem mojej duszy”.

“Pozwalam sobie na neutralność, ochronę, świętość i nienaruszalność”.

“Otwieram się na wszystkie doświadczenia i pozwalam sobie na emocje, które pomagają mi w transformacji samego siebie”.

“Jestem otoczony ochronną tarczą, przeciw własnym, negatywnym działaniom i myślom,

przeciw siłom zawistnym i nieżyczliwym”.

 

RUN SZUKAJ W NASZYM SKLEPIE>>

WRÓŻBA – JAK INTERPRETOWAĆ?

Runa Thurisaz wskazuje na moc i wytrwałość. Pokazuje przezwyciężenie przeszkód, unikalne, niepopularne działania, które mogą być rozwiązaniem problemu. Może wskazywać również na siłę erotyzmu, miłość i życzliwość, a nieraz i kłopoty w związku i innych relacjach. Może być zwiastunem kryzysu lub wyjścia z niego. Zawsze pokazuje doświadczenia życiowe, które mają za zadanie przetransformować nas i wzbogacić. To także agresja i ciężkie chwile. Często jest zapowiedzią wrogich osób dookoła oraz przymusu przeciwdziałania temu, co się właśnie dzieje.

Thurisaz w pozycji prostej

W pozycji prostej Thurisaz oznacza stabilizację i bezpieczeństwo finansowe oraz pozytywne zmiany w tej dziedzinie życia. Wskazuje na pomyślny przebieg w sprawach uczuciowych oraz w karierze zawodowej i edukacji. Dodaje odwagi, pozwala uwolnić się od lęków i niszczącej energii, która pochodzi od mało życzliwych osób. W tym ułożeniu, runa nawołuje do nie odwlekania planów i do energicznego zabrania się za ich realizację, bo właśnie nadszedł czas, aby uporządkować wszystko to, co nieuporządkowane.

Thurisaz w pozycji odwróconej

W pozycji odwróconej, runa ostrzega przed problemami finansowymi oraz brakiem harmonii w sferze psychicznej. Być może do tej pory realizowałeś plan kogoś innego – bo prawda jest taka, że jeśli sam nie masz planu na siebie, to ktoś ten plan będzie dla ciebie mieć. Nie zawsze można od razu zorientować się czy jesteśmy częścią czyjegoś planu czy tworzymy własny. W tej kwestii niezwykle istotne jest to, aby posłuchać własnego serca i poczuć to, co jest zgodne z nami. W tym układzie uważaj na stres, bo łatwo możesz dawać się ponieść emocjom, zwłaszcza w sprawach, które nie są istotne. Możesz mieć gorszy nastrój i łatwiej wpadniesz w stany depresyjne. Runa wskazuje na radykalną zmianę poglądów, nadużywanie władzy, przeprowadzki oraz podróże, które są mniej korzystne od stanu obecnego. Po wylosowaniu tej runy w pozycji odwróconej, należy się zastanowić nad szkodliwymi wpływami nałogów i nawyków. W pracy niezrozumienie, zaś w nauce trudności. Pojawią się blokady lub brak motywacji i chęci do działania. Pojawienie się tej runy w układzie, może zwiastować konflikt i przemoc, a także gorszy czas i brak powodzenia.

Nadine Lu

Źródła:
wszystkiesymbole.pl/durisaz/
magiarun.pl/znaczenierun.html
futhark.pl/thurisaz/

 

 

TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium