Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jadeit (duży) - zdrowie, spełnienie marzeń, szczęście, obfitość

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Duży kawałek naturalnego, polerowanego jadeitu.

Średnica: ok. 3,5-4 cm

Waga: ok. 10-15 g

1 szt. (kamienie dobieramy intuicyjnie dla każdej osoby)

Pamiętaj, ze zdjęcia prezentujące oferowany produkt mają jedynie charakter poglądowy. Produkt jest naturalny, tak więc rzeczywisty wygląd, zwłaszcza kolor i struktura, mogą nieznacznie odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

***

JADEIT

Mówi się, że jadeit błogosławi wszystko, czego dotknie, służąc ludzkości na całym świecie przez prawie 6000 lat. Rdzenne plemiona Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej oraz Nowej Zelandii rzeźbiły w nim maski bóstw i rytualne artefakty, a nawet wrzucały do studni jako ofiarę dla duchów wodnych w podziękowaniu za świeżą wodę oraz jej obfitość. Jadeit był też najbardziej cenionym kamieniem w całej historii Chin, docenianym za swe piękno oraz moc leczenia i ochrony. Z tego zielonego kamienia została wyrzeźbiona nieskończona różnorodność klejnotów, naczyń, kadzideł, koralików, przedmiotów pochówku i posągów, a nawet instrumenty muzyczne i wisiorki z wyrytą poezją.

Jadeit jest ogromnie ceniony ze względu na swoje właściwości metafizyczne. Jest to Kamień Marzeń, czczony zarówno w starożytnych kulturach, jak i dzisiaj. Pomocny, by uzyskać dostęp do świata duchowego, wgląd w wiedzę rytualną, pobudzić kreatywność i zrealizować marzenia. Jest ceniony jako ochronny talizman, zapewniający długie życie i spokojną śmierć, jest również uważany za potężny kamień uzdrawiający. To amulet szczęścia i przyjaźni. To mądrość rozpraszająca negatywne energie i zachęcającą do zobaczenia nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.

Ten minerał jest kamieniem spokoju pośród burzy. Jego działanie równoważy nerwy i łagodzi rytm serca. Kawałek jadeitu, trzymany w kieszeni lub na wisiorku, ładuje naszą energię i chroni przed chorobami. Wspiera również energię chi, czyli siłę życia.

Jadeit doskonale nadaje się do leczenia poczucia winy i skrajnych przypadków defetyzmu. Leczy także „patologiczną normalność” - nadmierne pragnienie przystosowania się do grupy, postawę podążania za przywódcą lub kompulsywne pragnienie poddania się ogólnej opinii, bez względu na koszty.

Jako kamień podróżny, ten zielony kamień zapobiega chorobom podczas wakacji, jest korzystny dla osób podróżujących samotnie. Chroni też dzieci i zwierzęta domowe przed zbłąkaniem lub zranieniem podczas podróży. Jest doskonały do uprawiania turystyki pieszej, ogrodnictwa lub relaksu na zewnątrz. 

Jadeit to również kryształ miłości. Wspiera nową miłość i pomaga utrzymać wierność.

Pomaga lekarzom, pielęgniarkom, weterynarzom i wszelkim uzdrowicielom w postawieniu praktycznej diagnozy i ich zastosowaniu. Jest to kamień wspierający nauczycieli, podnosi też na duchu personel wojskowy. Przydaje się w domach lub zawodach, w których występuje zastraszanie, na przykład ze strony brutalnych dzieci lub nastolatków. 

Jadeit jest kamieniem uwalniającym negatywne myśli i drażliwość oraz uspokajającym umysł. Stabilizuje osobowość, integrując umysł z ciałem, stymulując pomysły i czyniąc zadania mniej złożonymi i łatwiejszymi do wykonania. Umieszczony na czole przynosi wnikliwe sny. Poprawia też zapamiętywanie snów i uwalnia tłumione emocje poprzez procesy senne.

Pomaga nam zrezygnować z narzuconych ograniczeń, pielęgnować swoje ideały i pragnienia, wyzwolić ambicje i pozwolić przekuwać je w rzeczywistość fizyczną. Zapewnia pewność siebie, samodzielność i samowystarczalność.

Ten zielony kryształ równoważy i harmonizuje czakrę serca, pomagając zarówno w emocjonalnym, jak i fizycznym samopoczuciu. Czakra serca reguluje nasze interakcje ze światem zewnętrznym i kontroluje to, co pojmujemy i czemu się opieramy. Daje nam to możliwość osiągnięcia równowagi z otoczeniem. Kiedy czakra serca jest niezrównoważona, możemy czuć się kontrolowani i stawać się krytyczni wobec drobnych słabości innych. Może się okazać, że mamy przez to nieproporcjonalnie silne reakcje emocjonalne na codzienne bodźce zewnętrzne. Energia zielonego kryształu służy do usuwania zatorów i przywracania równowagi czakry serca, pomagając nam jasno zrozumieć nasze potrzeby i emocje. W ten sposób możemy poradzić sobie z odpływami i przepływami relacji emocjonalnych, zrozumieć ich cykliczną naturę i zaakceptować zmiany.

Jadeit we wszystkich formach reprezentuje szlachetność. Jeśli zajmujemy się magią, pomaga nam ją czynić dla najwyższego dobra i chronić przed szkodliwymi lub podstępnymi bytami podczas pracy duchowej.

Jadeit jest również kamieniem obfitości, reprezentującym przepływ boskiej energii do naszego życia i rzeczywistości. Przynosi harmonię i szczęście w relacjach biznesowych oraz rodzinnych, a także obfitość materialną. Przypomina nam, żeby wąchać kwiaty, dotykać tych, których kochamy, i dzielić się sercem z innymi, w ramach afirmacji obfitości.

Właściwości lecznicze

Jadeit jest potężnym kamieniem oczyszczającym, poprawiającym organy filtracyjne i wydalnicze organizmu. Doskonale nadaje się do leczenia nerek, śledziony i nadnerczy, usuwania toksyn i równoważenia płynów oraz stosunku wody do soli, kwasów i zasad w organizmie.

Jest pomocny dla kości i stawów, szczególnie bioder oraz w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, zapalenia pęcherza moczowego, jak również zakażeń układu moczowo-płciowego oraz moczenia nocnego.

Jadeit ma właściwości regenerujące, dzięki czemu komórki mogą się ponownie związać, do tego pomaga w usuwaniu bólu związanego z gojeniem się ciała. Pomaga również ścięgnom w prawidłowym wiązaniu i gojeniu, a także przeciwdziała skurczom.

Uważa się, że leczy zaburzenia płodności, zwłaszcza u mężczyzn, i pomaga podczas porodu. Może być również wykorzystywany do pomocy nastoletnim dziewczętom z anoreksją oraz dla matek, które boją się braku wiedzy o tym, jak mają wychowywać swoje dzieci.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium