10 świętych ziół, które mogą oczyścić twój dom z negatywnej energii
10 świętych ziół, które mogą oczyścić twój dom z negatywnej energii

10 świętych ziół, które mogą oczyścić twój dom z negatywnej energii

Jeśli czujesz się pozbawiony natchnienia, ospały lub w inny sposób „nieobecny”, rytuał oczyszczenia przestrzeni może być tym, czego potrzebujesz, aby usunąć niechcianą energię z powietrza wokół siebie.

Chociaż okadzanie szałwią to popularny i skuteczny sposób na oczyszczenie przestrzeni, w tym artykule przeczytasz również o innych cudownych ziołach i kadzidłach, które pomogą skutecznie oczyścić przestrzeń w której się znajdujesz. By oczyścić pomieszczenie po prostu spalaj zioło, aż pojawi się dym, a następnie przejdź z nim po całym pomieszczeniu, mając na uwadze, co dokładnie chcesz, aby oczyściło. Pamiętaj, aby otworzyć okna przed rozpoczęciem i nigdy nie pozostawiać niczego, co się pali bez nadzoru!

  1. Spal cedr w celu oczyszczenia.

Płonący cedr (kliknij na niebiesko zaznaczone odnośniki, by przejść do naszego sklepu, gdzie znajdziesz dane ziele) to świetny sposób na oczyszczenie powietrza, gdy jesteś w trakcie uwalniania niskich wibracji. Na przykład, kiedy w końcu pozbędziesz się z szafy przestarzałych lub już niereprezentatywnych ubrań, spalenie cedru jest symbolicznym sposobem na oczyszczenie przestrzeni z zalegającej energii. Podobnie, jeśli kupujesz antyki lub zabytkowe przedmioty, możesz okadzić je dymem cedrowym, aby oczyścić je z energii poprzedniego właściciela.

  1. Spal Yerba Santa, aby poczuć miłość.

Yerba Santa jest tradycyjnie palona, aby pomóc uleczyć złamane serca lub dodać sobie otuchy. Zioło to świetnie nadaje się również do włączenia do domowego rytuału okadzania, jeśli dopiero zaczynasz praktykować miłość i dbanie o siebie.

  1. Spal rozmaryn na nowy początek.

Rozmaryn jest często spalany, aby zapewnić „nowy start” w życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o zerwanie z nałogiem, wejście na nową ścieżkę, czy otwarcie na większą kreatywność, mocny i pachnący rozmaryn może pomóc otworzyć drzwi na nowe.

  1. Spalaj bylicę na senne noce.

Bylica (Mugwort) brzmi trochę jak coś, o czym mogłeś czytałeś w powieści fantasy, a jej efekty są równie fantastyczne! Uważa się, że płonąca bylica w sypialni wzmacnia sny, zwłaszcza te świadome, pełne przygód.

  1. Spal jałowiec dla wygody.

Spal jałowiec, jeśli chcesz czuć się bardziej komfortowo w swoim domu. Kiedy jego dym przepływa przez przestrzeń, wprowadza spokojną energię, w której poczujesz się bezpiecznie i wygodnie.

  1. Spal żywice w celu oczyszczenia.

Żywice, takie jak kadzidło i mirra, były spalane w rytuałach oczyszczania na przestrzeni wieków. Sama żywica nie zapali się łatwo, więc aby ją spalić, będziesz potrzebować węgielka na podstawce. Aby spalić żywice, podpal krawędź węgielka długą zapałką lub zapalniczką i umieść go na niepalnej powierzchni, takiej jak piasek. Daj mu minutę, aby się zagrzał, a następnie posyp niewielką ilością żywicy na wierzchu.

Uważa się, że dym kadzidła w swoim dymie niesie modlitwy do nieba. Służy również do wyciszania pędzącego umysłu, dzięki czemu łatwiej jest medytować. Mirra jest używana do uspokojenia umysłu i wyrównania ośrodków energetycznych ciała, dlatego również jest popularna do spalania przed medytacjami.

  1. Spal Palo Santo dla dobrobytu.

Palo Santo to święte drewno, które pochodzi z rodzimego drzewa Palo Santo na wybrzeżu Ameryki Południowej. Szamani tradycyjnie używali go do usuwania negatywnej energii i zwiększania miłości oraz dobrobytu. Spala się dość wolno, a jego drzewny bogaty zapach jest bardzo przyjemny i zachęcający.

  1. Spal kadzidło tybetańskie dla czystości.

Uważa się, że kadzidło tybetańskie, pozyskiwane z 38 ziół himalajskich, dogłębnie oczyszcza przestrzeń podczas spalania. Tworzy bardziej spokojne, czyste i medytacyjne sanktuarium.

  1. Spal drzewo sandałowe dla uziemienia.

Proste szyszki z drzewa sandałowego przyjemnie pachną, gdy się palą i wypełniają powietrze dużą ilością uziemiającej i centralizującej aromaterapii.

  1. A jeśli nie chcesz niczego palić… użyj himalajskich lamp solnych.

Chociaż technicznie rzecz biorąc nie „spalasz” tych lamp, możesz ich użyć do uwolnienia jonów ujemnych do powietrza i stworzenia poczucia spokoju i dobrobytu. Są idealne do biur i domów, w których nie można palić ziół, i pięknie wyglądają, gdy świecą.

Pamiętaj, że wszystko, co zrobisz, aby wyczyścić przestrzeń, nawet proste otwarcie okna, przyniesie więcej przepływu i pozytywnej energii do twojego domu i twojego życia!

Może cię również zainteresować artykuł: 8 sprawdzonych metod usuwania całej negatywnej energii z domu


Źródło: mindbodygreen.com/0-26082/10-ways-to-clear-your-home-of-negative-energy-that-arent-burning-sage

Kategorie wpisów
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium