Kategorie wpisów
ADŹNA – POSTRZEGAĆ I WIEDZIEĆ. Czakra trzeciego oka. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część VI
ADŹNA – POSTRZEGAĆ I WIEDZIEĆ. Czakra trzeciego oka. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część VI

ADŹNA – POSTRZEGAĆ I WIEDZIEĆ. Czakra trzeciego oka. Rozwój człowieka i wędrówka świadomości poprzez system czakr, część VI

Przedostatnią czakrą w naszej podróży poprzez siedem ośrodków energii jest adźna – czakra trzeciego oka, co oznacza „postrzegać”, „wiedzieć”, ale także „panować”. Dzięki niej zdobywamy świadomość korzyści płynących z przekroczenia granic świata czysto fizycznego i otwarcia się na intuicyjne widzenie i mądrość, a także zdolność panowania nad własnym życiem zgodnie z wyższym planem naszej duszy.

Charakterystyka czakry trzeciego oka – jej powiązania i symboliczne odniesienia

Czakra trzeciego oka położona jest lekko ponad przerwą pomiędzy brwiami. Daje nam możliwość intuicyjnego poznania spraw, na które nie ma konkretnego dowodu. To centrum związane jest z wyższymi funkcjami świadomości i stanowi narzędzie parapsychiczne, które przypomina nam o tym, że wszystkie rzeczy namacalne, miały swój początek jako nasza wewnętrzna wizja.

Czakra trzeciego oka daje nam bezpośredni dostęp do nieograniczonej wiedzy, byśmy mogli znaleźć odpowiedź na pytania, z którymi zwykle udawaliśmy się do innych – nauczycieli, terapeutów, mistrzów duchowych bądź osób, które jawiły się nam, jako autorytet w naszym życiu.

ARTEFAKTÓW DO PRACY Z CZAKRĄ TRZECIEGO OKA SZUKAJCIE W NASZYM SKLEPIE>>

CZAKRA TRZECIEGO OKA:

ZRÓWNOWAŻONA – osoba charyzmatyczna, o wielkiej intuicji, słysząca i podążająca za swoim wewnętrznym głosem, nie przywiązana do rzeczy materialnych, potrafiąca doświadczać niezwykłych rzeczy i „zbiegów okoliczności”.
ZBYT OTWARTA – osoba wysoce logiczna i nadmiernie racjonalna, dogmatyczna, autorytatywna i arogancka, wynosząca się ponad innych.
ZABLOKOWANA – niezdyscyplinowanie, skłonności do schizofrenii i zachowań maniakalnych, zbyt skąpe zamierzenia i obawa przed odniesieniem sukcesu.

NAZWA SANSKRYCKA I JEJ ZNACZENIE:

ADŹNA – postrzegać i wiedzieć, panować.

PRZYPISANY KOLOR:
Indygo (czyli granatowy fiolet).
Symbolicznie przedstawiana w postaci lotosu o dwóch dużych płatkach po bokach, które przypominają skrzydła. Po środku niego znajduje się trójkąt wierzchołkiem skierowany ku dołowi.

GŁÓWNA SFERA OSOBOWOŚCI:
Podążanie za głosem swojej intuicji i wewnętrzna mądrość.

POWIĄZANIE Z GRUCZOŁEM:
Przysadka.

ODPOWIADAJĄCE CZĘŚCI CIAŁA:
Oczy i podstawa czaszki. Centralny układ nerwowy (mózg, móżdżek, rdzeń kręgowy). Przysadka mózgowa, która zarządza gospodarką hormonalną w organizmie.

ŻYWIOŁ I ŻĄDZĄCA PLANETA:
Światło/energia telepatyczna. Planety: Neptun i Jowisz.

POWIĄZANIE ASTROLOGICZNE:
Strzelec i Ryby.

ODPOWIADAJĄCY ZMYSŁ:
Szósty zmysł.

ZAPACH (KADZIDŁA/OLEJKI):
Hiacynt, fiołek i geranium oraz mięta pieprzowa, imbir, melisa i jaśmin.

KRYSZTAŁY:
Ametyst, fluoryt, azuryt, szafir, tanzanit, sodalit, morion.
Zestaw kamieni harmonizujących czakry inne rzeczy pomagające harmonizować czakry znajdziesz w naszym sklepie.

ARCHETYPY:
Korzystający ze zdolności parapsychicznych (Osoba, która ufa swym uczuciom, olśnieniom i wewnętrznej mądrości oraz wierzy, że wszystkie odpowiedzi znajdują się wewnątrz niej. Pogłębianie tych zdolności może uczynić z człowieka wyjątkowego artystę, uzdrowiciela czy terapeutę).
Racjonalista (Przejawia lęk przed utratą hermetycznego, bezpiecznego kokonu, w którym żyje. Ten archetyp zawiera w sobie również postawę perfekcjonisty i potrzebę nieustającej kontroli oraz surowość i brak akceptacji wszelkich słabości).

AFIRMACJE:

  • Wszystkie odpowiedzi znajdują się wewnątrz mnie.
  • Doceniam i pielęgnuję w sobie stan wewnętrznej ciszy.
  • Ufam swojemu wyższemu „ja”, które mnie prowadzi i otacza opieką.
  • Wyobraźnia jest siłą napędową mojego twórczego działania.
  • Świadomie akceptuję siebie i innych takimi, jacy są naprawdę.

ZABURZENIA FIZYCZNE:
Bóle i zawroty głowy, zaburzenia neurologiczne, słaby wzrok i jaskra.

ZABURZENIA EMOCJONALNE:
Koszmarne sny i halucynacje, trudności w uczeniu się.

POWIĄZANIE Z SAKRAMENTEM:
Kapłaństwo.

LEKCJA ŻYCIOWA:
Przejawianie inteligencji emocjonalnej.
Rozbudzona intuicja.
Zdolności parapsychiczne.
Swobodne kreowanie doświadczeń.

CODZIENNE PYTANIA DLA CZAKRY TRZECIEGO OKA:

  • Czy odpowiedzi, których poszukuję dostrzegam wewnątrz siebie?
  • Jak prawdziwe i głębokie jest moje postrzeganie rzeczywistości? Czy potrafię dostrzec kolory, zapachy i odebrać uczucia oraz myśli innych osób?
  • Czy ufam mojej intuicji? Czy pozwalam się prowadzić przez życie mojej duszy?
  • Jak wiele jest w moim życiu wewnętrznej ciszy?
  • Czy pozwalam sobie na odniesienie sukcesu i podążanie moją własną ścieżką?

Archetypy w pracy z czakrami

Są to powszechne pojęcia lub pierwowzory odzwierciedlające istotę człowieka. Obrazują je mity, bajki, a także współczesne filmy. Poprzez często skrajnie przerysowane i spolaryzowane emocje, uczą nas różnicowania wartości tkwiących w naszych postawach, wierzeniach i zachowaniach.

Rozpoznając wzorce zakorzenione w naszych ścieżkach nerwowych, jesteśmy w stanie odrzucić te, które już nam nie służą. Do każdej z czakr przypisane są zarówno archetypy pozytywne, wyzwalające w nas poczucie mocy i miłości, jak i te obrazujące naszą „ciemną stronę”. Zrozumienie tego, jak wpływają one na nasze życie, pomaga nam dokonywać świadomych wyborów i lepiej panować nad reakcjami emocjonalnymi. Umiejętność odnajdywania się w świecie przeciwieństw wzmacnia naszą wolną wolę, pozwala obrać właściwy kierunek w życiu i przejść na wyższy poziom rozwoju.

Magdalena Głowacka

Bibliografia:
„Przez czakry do zdrowia” Liz Simpson, Świat Książki, Warszawa 2000
http://www.maszke.pl/2013/02/czakra-trzeciego-oka-rozbudzona-intuicja-zdolnosci-parapsychiczne-swobodne-kreowanie-doswiadczen/
Grafiki:
https://pixabay.com/pl i freepik.com

TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium