Kategorie wpisów
Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry
Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

Aromatyczna kąpiel harmonizująca czakry

Połączenie mocy wizualizacji i kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, zaprowadzi cię wprost do twojego wnętrza. Dzięki temu staniesz się wolny i lekki. Uzyskasz zdolność podejmowania decyzji i dokonywania wyborów z poziomu czystej świadomości.

Czakry – energetyczne wiry

Czakry są ośrodkami wirującej energii, która sprzęga ciało, umysł i ducha w jedną całość. Prowadząc oddech poprzez 7 głównych czakr, otwieramy je, oczyszczamy i ładujemy energią życiową. Siła ta trafia również do otaczających je narządów i układów, które im podlegają.

Czakry dla naszej świadomości są niczym okna, przez które siły emocjonalne, umysłowe i duchowe wydostają się i manifestują fizycznie. Każdej z czakr przypisany jest dominujący kolor, który wynika z rodzaju energii, którą ona dysponuje. Barwy te odpowiadają kolorom tęczy.

Wizualizacja harmonizująca czakry przeprowadzona w kąpieli aromatycznej, rozszerzy twoje doświadczanie bezinteresownej miłości i wdzięczności. Pomoże przebaczyć, otworzy na współczucie i wzbudzi twoją kreatywność. W trakcie wizualizacji będziesz sobie wyobrażać kolory odpowiadające poszczególnym czakrom, aby zaprowadzić równowagę w poszczególnych częściach ciała. Doświadczysz harmonii, poprzez stworzenie poczucia wewnętrznej jedności.

Uzdrawiająca kompozycja olejków eterycznych do kąpieli

Stosowanie mieszanek aromatycznych jest bardzo skutecznym sposobem otwarcia, oczyszczenia i dostarczenia energii oraz równowagi do każdej z czakr. Do kąpieli przystępujemy najwcześniej dwie godziny po posiłku. Przed wejściem do wanny i zaraz po, wypijamy szklankę czystej, ciepłej wody.

  1. 3 krople olejku z ylang ylang
  2. 3 krople olejku z paczuli
  3. 2 krople olejku z mirry
  4. 1 kropla olejku z mięty pieprzowej
  5. 2 krople olejku z drzewa sandałowego

WAŻNE! Jeśli jesteś w ciąży lub chorujesz na astmę, nie stosuj tej kąpieli, tylko przejdź od razu do wizualizacji.

Wizualizacja harmonizująca czakry

Przygotuj kąpiel, białą świecę (umieść ją koło wanny w bezpiecznym miejscu) oraz kwiaty białych goździków. Mogą być również inne kwiaty w tym kolorze – ważne, żeby ich aromat był ci bliski, a same kwiaty pochodziły z naturalnego zbioru.

Wejdź do wanny. Dodaj po kolei wszystkie olejki i dokładnie wymieszaj wodę, aby równomiernie je rozprowadzić. Zapal świecę z intencją oczyszczenia i harmonizacji wszystkich swoich czakr. Garść białych kwiatów wrzuć do wanny, rozsyp je po całej powierzchni. Zanurz się w wodzie i zacznij głęboko oddychać. Zamknij oczy. Weź spokojny wdech, zatrzymaj powietrze na chwilę, a potem je wypuść – powtórz to kilka razy. Poczuj woń unoszących się na powierzchni kwiatów, zapach olejków i zaakceptuj ich uspokajające działanie, i wartości duchowe, którymi cię obdarowują.

Teraz skup swoją uwagę na pierwszej czakrze, położonej u podstawy kręgosłupa. Wyobraź sobie czerwony kolor w postaci wirującej kuli w jej miejscu. Prześlij oddech do tej czakry i zobacz jej spiralny ruch, a potem poczuj, jak otwiera się w postaci czerwonego kwiatu. Zobacz jego rozłożone płatki i kielich, który czerpie siłę i spokój z aromatów i światła tlącej się świecy.

Teraz skup swoją uwagę na drugiej czakrze, położonej kilka centymetrów poniżej pępka. Wyobraź sobie pomarańczowy kolor w postaci wirującej kuli w jej miejscu. Oddychaj tym kolorem przez drugą czakrę i zobacz ją otwierającą się jako jasny, pomarańczowy kwiat. Jego kielich czerpie przyjemne ciepło aromatycznej kąpieli.

Teraz skup swoją uwagę na trzeciej czakrze, ulokowanej tuż pod mostkiem. Wyobraź sobie jasną, żółtą kulę, podobną do słońca wirującą w jej miejscu. Oddychaj tym kolorem i obserwuj, jak czakra otwiera się w postaci pięknego kwiatu, płatek po płatku. Jego kielich wypełnia się czystym światłem, daje ci wiarę i moc sprawczą.

Teraz skup swoją uwagę na czwartej czakrze, położonej pośrodku klatki piersiowej. Wyobraź sobie zielony i różowy kolor, wirujące wspólnie w jej miejscu. Oddychaj tymi kolorami. Ich harmonijne współistnienie napełnia cię miłością i wdzięcznością. Kwiat czakry twojego serca ma miękkie różowe płatki, otulone jasnymi zielonymi liśćmi.

Teraz skup swoją uwagę na piątej czakrze, położonej w okolicy gardła. Wyobraź sobie błękitny kolor w postaci wirującej kuli w jej miejscu. Kiedy oddychasz tym niebieskim światłem, kula przekształca się w delikatny kwiat. Jego kielich, płatek po płatku otwiera przestrzeń wolności i lekkości w tobie.

Teraz skup swoją uwagę na szóstej czakrze, położonej pośrodku czoła, między brwiami. Wyobraź sobie kolor indygo w jej miejscu. Oddychaj lekko i spokojnie tą barwą. Zobacz jak wirująca niebiesko – fioletowa kula emituje drgającą poświatę i otwiera się w postaci eterycznego kwiatu. Twoje myśli są jasne i klarowne.

Teraz skup całą swoją uwagę na siódmej czakrze, położonej na szczycie głowy. Wyobraź sobie fioletową wirującą energię w jej miejscu. Oddychaj nią głęboko. Kiedy jasny, świetlisty kwiat otwiera się płatek po płatku, twoja głowa zostaje uwolniona od wszelkiego ucisku, jest lekka i otwarta na impulsy twojego Wyższego Ja.

Teraz zobacz, jak wszystkie kolory świecą i wibrują jasnym światłem. Wyobraź sobie białą energię, która oczyszcza cię od podstawy kręgosłupa, aż do czubka głowy, a następnie wszystkimi barwami tęczy, niczym fontanna – opada do stóp. Masz teraz poczucie czystości i równowagi. Jesteś w tu i teraz otwarty na pełną moc swojej świadomości.

Magdalena Głowacka

Bibliografia:
Margó Valentine Lazzara „Aromaterapia. Lecznicze kąpiele”, Warszawa 2003, Wydawnictwo Bauer – Weltbild Media
Grafiki: https://pixabay.com

Fot. freepik.com

TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium