Kategorie wpisów
Dzwonki Koshi – Moc Żywiołów, którą możesz usłyszeć
Dzwonki Koshi – Moc Żywiołów, którą możesz usłyszeć

Dzwonki Koshi – Moc Żywiołów, którą możesz usłyszeć

Muzyka towarzyszy nam w wielu sytuacjach życia codziennego. Często zapominamy, że może ona mieć niebagatelne znaczenie w walce z różnymi emocjonalnymi obciążeniami. Szczególne właściwości ma muzyka pochodząca z instrumentów wytwarzających tony, które w wyjątkowy sposób potrafią wprowadzić słuchającego w nastrój spokoju i odprężenia, jak na przykład wietrzne dzwonki Koshi.

Muzyka w zasadzie od zarania dziejów towarzyszy człowiekowi w jego podróży przez życie. Zajmowała ona fundamentalne miejsce, zarówno w trakcie ważnych ceremonii, jak i w chwilach zabawy. Instrumenty muzyczne pierwotnie wyrabiano głównie z muszli, drewna, kamieni oraz kości. Tym naturalnym, tradycyjnym materiałom zawdzięczały swą wyjątkową i niepowtarzalną barwę muzyczną.

Koshi – następca Shanti

Właśnie jedne z takich niezwykłych i tajemniczych instrumentów, wyrabiane są w pracowni u podnóża pirenejskich gór. Każdy z nich jest wynikiem skrupulatnego kunsztu i cierpliwej pracy rzemieślnika. Mowa tu o dzwonkach Koshi – następcach legendarnych, produkowanych blisko 20 lat dzwonków Shanti.

Ich twórca zainspirował się czterema żywiołami Ziemii i stworzył zupełnie nowe melodie. Dzięki nim, możliwe jest zwrócenie się poprzez muzykę do pierwotnych zasobów wszechświata i użycie ich mocy. Obcowanie z żywiołami i praktyki z nimi związane, pozwalają włączyć się w naturalną harmonię bytu i przywrócić ją również w swojej życiowej przestrzeni. Odwołanie się do sił natury pomaga przezwyciężać własne uwarunkowania, a także równoważy żywioły w nas, przez co zachowujemy dobry stan zdrowia i eliminujemy niekorzystne działanie wpływów zewnętrznych.

Dzwonki Koshi są w zasadzie bardzo proste w swojej konstrukcji. Ich bambusowa obudowa (okleina bambusowa impregnowana olejem, która jest znacznie trwalsza niż samo bambusowe drewno) stanowi tubę rezonansową. Średnica cylindra wynosi 6,3 cm, a wysokość 16,5 cm, czyli 4 cm więcej niż ta, którą mieliśmy w dzwonkach Shanti. Zaś tajemnicą zaczarowanych nut wydobywających się ze środka, jest osiem metalowych palików przymocowanych do metalowej płytki. Dzięki precyzyjnemu dostrojeniu każdego pręcika, otrzymujemy grę czystych tonów. Łagodne obracanie obudową, kreuje wodospad relaksujących dźwięków i zaprowadza w nas magiczną ciszę.

4 brzmienia Koshi – 4 żywioły: Ziemia, Powietrze, Ogień i Woda

Dzwonki Koshi dostępne są w czterech brzmieniach inspirowanych czterema elementami: Terra – Ziemia, Aqua – Woda, Aria – Powietrze oraz Ignis – Ogień. Każdy z nich ma specyficzną barwę i może być używany harmonijnie ze wszystkimi innymi, albo osobno, w zależności od naszych potrzeb. Umieszczając jedno lub kilka Koshi na zewnątrz, do dyspozycji wiatru, pozwalamy, aby natura była kompozytorem – wspaniały efekt gwarantowany (wtedy należy jednak pamiętać, że dzwonki Koshi używane na zewnątrz wymagają olejowania raz na jakiś czas).

Praca z czterema żywiołami polega na świadomym kontaktowaniu się i przebywaniu w energii każdego z nich. Rozpoczyna się od ustanowienia indywidualnej łączności z danym elementem. Dzięki dzwonkom Koshi mamy możliwość wsłuchania się i przede wszystkim wczucia w dany żywioł. Możemy go  przywołać,  zaskarbić sobie jego przychylność, oraz odebrać intuicyjnie informację, w czym i jak może nam pomóc. Dość często zdarza się, że jeden z żywiołów jest nam szczególnie bliski. Dla każdego może to być inny element. Zdarza się też i tak, że jeden z nich budzi w nas szczególny respekt, lub też, że po prostu się go boimy. Jest to naturalne i nie oznacza bynajmniej, że nie możemy z nim współpracować.

Każdy z dzwonków ma swoje niepowtarzalne, zsynchronizowane z energią konkretnego żywiołu brzmienie. W naturalny i niewymuszony sposób wprowadza aspekty danego elementu w naszą przestrzeń i wzbudza cechy, którymi on zawiaduje. Przykładowo, ziemia odpowiada za systematyczność i konkret, za materię oraz naszą rzeczowość. Woda zaś za uczucia i emocje. Ogień wzmacnia energię, dynamizm i radość. Powietrze natomiast jest związane z twórczością oraz intelektem. Medytując, kontemplując, lub po prostu otwierając się na melodię Koshi, możemy wzmocnić i zharmonizować całą swoją istotę.

Ziemia obdarza stabilnością, siłą, spokojem oraz poczuciem godności. To podstawa, konkret, struktura, która wyważa, planuje, liczy, porządkuje. Niedobór elementu ziemi grozi podejmowaniem pochopnych decyzji, nieumiejętnością gospodarowania dobrami materialnymi, biedą, strachem i samotnością. Z kolei nadmiar tego żywiołu może zaowocować fanatyzmem, ograniczeniem, a także nadmiernym konserwatyzmem.

Powietrze rozwija zdolność koncentracji i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Obdarza niezależnością, poczuciem wolności i łatwością w nawiązywaniu kontaktów. To właśnie żywioł powietrza przynosi nam genialne wizje i pomysły na niekonwencjonalne rozwiązania. Niedobór tego elementu – to brak wyobraźni. Powoduje też bezradność, poczucie osamotnienia i niemożność odnalezienia w swoim życiu celu i sensu swoich działań. Natomiast jego nadmiar grozi nieodpowiedzialnością, łamaniem obietnic i bujaniem w obłokach. Słowa, zaklęcia oraz afirmacje to także domena żywiołu powietrza.

Ogień inspiruje do działania. Obdarza nas energią, optymizmem, odwagą i wiarą we własne  możliwości.  Ogień  to  ekspresja  oraz  radość, to też ciepło domowego ogniska. W wielu kulturach świeżo poślubieni małżonkowie wnosili do swojego domu ogień, który miał być symbolem założenia nowej rodziny i roztoczenia nad nią ochrony i opieki. Jego  niedobór wypełnia nas smutkiem, zniechęceniem i stagnacją. Należy jednak pamiętać, że nadmiar ognia może być niszczący jak pożar. Przynosi agresję, despotyzm oraz folgowanie żądzom i niskim pobudkom.

Woda wyraża szczere uczucia. Wzmacnia intuicję, harmonię, czułość i opiekuńczość. Uczy poddania się i zaakceptowania wszelkich przemian w naszym życiu. Kiedy jej brakuje, człowiek nie umie odprężyć się ani też zrelaksować, nie umie okazywać i przeżywać głębokich uczuć. Jest oparty wyłącznie na automatycznych reakcjach, będących odpowiedzią na zewnętrzne doznania. Staje się obojętny i chłodny. Nadmiar   wody   to  przede   wszystkim   bierność   i   lenistwo,   ale   także nadwrażliwość emocjonalna.

Korzystanie z cudownych melodii dzwonków Koshi umożliwia kontemplacyjne rozważanie nad danym żywiołem,  pojmowanie jego piękna, obserwacje jego istnienia w nas i naszej przestrzeni, wczuwanie się w jego istotę… aż do momentu gdy go pojmiemy i staniemy się jednym z jego prawdą.

Magdalena Głowacka & PS

Bibliografia:
alchemik-poznan.com/2018/01/04/dzwonki-koshi-troche-historii/
polskieradio.pl/130/2789/Artykul/1483738,Muzykoterapeutka-o-pozytywnych-wlasciwosciach-muzyki

Wybrane dla Ciebie:
Ametyst - kryształek duży
Ametyst - kryształek duży
19,55 zł
Biała szałwia
Biała szałwia
15,55 zł
szt.
Surowy cytryn - sukces, bogactwo
Surowy cytryn - sukces, bogactwo
8,55 zł
szt.
Cytryn - sukces, bogactwo
Cytryn - sukces, bogactwo
29,55 zł
szt.
Karty Anielska Odpowiedź
Karty Anielska Odpowiedź
99,90 zł 79,55 zł
 Zestaw  minerałów - na bogactwo
Zestaw minerałów - na bogactwo
45,55 zł
szt.
Rzemień czarny, naturalny (2 mm)
Rzemień czarny, naturalny (2 mm)
9,55 zł
szt.
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium