Kategorie wpisów
Merkaba – pole wielowymiarowej rzeczywistości
Merkaba – pole wielowymiarowej rzeczywistości

Merkaba – pole wielowymiarowej rzeczywistości

Czym jest merkaba? Światłem? Pojazdem kosmicznym? Czymś dostępnym dla każdego, czy tylko dla wybrańców? Merkaba to pojazd świetlny, który przypomni nam naszą boskość i pozwoli odkryć rzeczywistość wielowymiarową.

Czym jest merkaba

Jest wiele jej definicji i opisów. Merkabę można określić jako ideologię parareligijną i ezoteryczną opartą o zasady „świętej geometrii” i kabały. O merkabie pisze Biblia, Księga Henocha, Koran, Egipska Księga Zmarłych, a zatem nie jest ona nowością New Age, odkrytą w czasach przebudzenia. Merkaba znana jest jako pojazd wniebowstąpienia, Biblia odnosi go do Ezechiela, który wstąpił do nieba.

Sama w sobie, merkaba jest żyjącym polem energetycznym człowieka; polem światła, generowanym do tworzenia konkretnych geometrycznych form, które dotyczą jednocześnie ducha i ciała. Merkaba to również pojazd energetyczny, który może wskazać nam drogę do innych, nowych planów rzeczywistości. To narzędzie, które pomaga ludziom wydobyć ich pełny potencjał. Jest krystalicznym polem energii, które składa się z konkretnych figur świętych geometrii. To one dostroją razem: umysł, ciało i serce.

Merkaba wiruje z prędkością światła. W pełni aktywowana wygląda jak struktura galaktyki. Umożliwia nam doświadczenie rozszerzonej świadomości i przywraca dostęp oraz pamięć o nieskończonych możliwościach naszej istoty. Można śmiało powiedzieć, że to ona jest aktywatorem boskości w nas. Aktywacja tego pola światła otwiera przed nami olbrzymie możliwości: od samouzdrawiania przez uzdrawianie innych, do możliwości przejścia w wyższe wymiary wibracyjne.

Prawidłowo działające pole merkaby ma średnicę ok. 18 metrów, proporcjonalnie do wzrostu człowieka. Wygląda identycznie jak powłoka termiczna Ziemi na zdjęciu w podczerwieni – posiada ten sam podstawowy kształt, tradycyjnego latającego spodka. Jest to typowa „materializacja duchowości”, charakterystyczna dla ideologii New Age. U ludzi nieprzebudzonych merkaba znajduje się wokół ciała ludzkiego, jako trójwymiarowa sieć geometryczna. Ta energetyczna sieć jest u „śpiących” w stanie hibernacji i nie funkcjonuje, czeka na odpowiedni moment, aby ją aktywować.

Jak aktywować merkabę

Jednym ze sposobów aktywujących merkabę jest medytacja z oddechem. Ta aktywująca medytacja to siedemnaście oddechów, połączonych z odpowiednimi mudrami oraz komendami, generującymi prędkość i kierunek rotacji pola. Wszystkie te dane pochodzą z jogi czy kabały, ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio Egipcjan. Medytacji tej można się najzwyczajniej nauczyć podczas warsztatów czy kursów. Warsztaty obejmują m.in.: naukę medytacji aktywującej pole merkaba, „świętą geometrię” ciała świetlistego, starożytne praktyki oddechowe, uzdrawianie wewnętrznego dziecka.

Merkabę można aktywować w każdym z nas samodzielnie. Jedynym warunkiem, który potrzebny jest nam do uruchomienia tego świetlistego pola, jest napełnienie go miłością bezwarunkową. Tylko dostarczanie takiego paliwa spowoduje, że Kwiat Życia zostanie aktywowany i pięknie rozkwitnie. Jeśli nasze serce będzie otwarte, a w naszym codziennym życiu zagości miłość, spokój, harmonia i przebaczenie, to pole świetliste merkaby będzie świecić bez przeszkód.

A oto jeden z wielu sposobów na aktywację merkaby, chyba najprostszy, składający się z trzech kroków.

Krok pierwszy:

Rysujemy lub wyobrażamy sobie płaską merkabę na ziemi. Możemy nawet wydrukować sobie jej symbol na kartce i położyć przy łóżku, by każdego dnia zaczynać dzień od wejścia w nią.

Krok drugi:

Stajemy na rysunek: fizycznie lub – jeśli mamy go „wyrysowanego wizyjnie” – w wizji. W tej krótkiej medytacji wyobrażamy sobie, że trójkąty stają się przestrzenne. Trójkąt Żeński sięga nam lekko nad klatkę piersiową. Trójkąt Męski dotyka podstawą naszych ud. Możemy w tym kształcie stać lub usiąść w lotos. Kolor merkaby zależy od wizji i naszych intencji. Może być fioletowy kolorem Archaniela Zadkiela, niebieski Archanioła Michaela lub srebrzysty albo złoty. Gdy wizja jest już pełna, spróbujmy wprawić trójkąty w ruch. Męski w lewą, żeński w prawą stronę. Kiedy to się uda, całość otaczamy w wizji złotym Kwiatem Życia.

Krok trzeci:

W wizji lub fizycznie zacznijmy iść. Postawmy pierwszy krok, a poczujemy, że merkaba nas nie opuszcza i mimo naszego ruchu wciąż jesteśmy w jej centrum. Wychodząc z wizji wracamy do materii, ale merkaba wciąż jest wokół nas.

Merkaba działa aktywnie około 48 godzin. Później trzeba ją z powrotem aktywować. Jeśli chcemy ją zdjąć wcześniej, wystarczy wziąć prysznic z taką intencją.

Może cię również zainteresować artykuł: Kwiat Życia – symbol początku wszystkiego

Dobrodziejstwa płynące z aktywnej merkaby

Może trudno w to uwierzyć, ale już starożytne cywilizacje słuchały wewnętrznego głosu i czerpały nauki od Światła. Znały również zjawisko pola energetycznego w ciele człowieka. Dzięki świetlistemu ciału, człowiek ma intymny związek z Bogiem. Świetliste pole energetyczne chroni nas, a za pomocą wysoko wibracyjnych połączeń przenika w nas wyższa energia i rozwija nasze ciało do odpowiedniego poziomu. Merkaba jest czymś w rodzaju pamięci. Przypomina w sposób subtelny, nam, ludziom współczesnym, o naszej uśpionej boskości. Przywraca utracone przez stulecia, nadludzkie w dzisiejszym pojęciu, możliwości, umiejętności i zdolności. Odkrywa przed każdym z nas to, co do tej pory było zakryte i niedostępne.

Ostatecznym celem użycia narzędzia, jakim jest merkaba, jest samorealizacja – wypełnienie życiowej misji człowieka tu, na Ziemi. Kiedy mamy już aktywowaną merkabę, możemy ją dowolnie programować, wyrażając odpowiednią intencję. Jasno wyrażona, czysta intencja „przypomni” nam nasze zdolności do samouzdrawiania i wzbudzi umiejętność leczenia innych ludzi. Właściwie za jej pomocą można zaprogramować swoje życie, swoja codzienność i sytuacje. Zmienić wszystko to, co nam przeszkadza w codzienności, można zainicjować szybszy rozwój duchowy.

Regularne praktykowanie medytacji aktywującej (rotacja samoistnie wygasa po 48 godzinach, więc pole trzeba na nowo aktywować) pomaga przygotować się do przejścia do wyższego wymiaru, ponieważ pierwotnie Merkaba jest pojazdem świetlnym służącym do podróży właśnie pomiędzy wymiarami.

Najbardziej niezwykłe jest, że uśpioną merkabę i niezwykłe zdolności ma każdy z nas, a jej aktywacja jest w zasięgu każdej ludzkiej istoty. Czas przypomnieć sobie istotę naszej boskości, czas uwierzyć we własne możliwości i obudzić się z letargu, który trwa od tysiącleci.

Marlena Pietruszka

Żródła:
ipri.pl/duchowosc/katolicka-ocena/posacki/
vismaya-maitreya.pl/nasze_doswiadczenia_swietlisty_kobierzec_czyli_merkaba.html

 

 

TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium