Muszla Abalone – remedium dla osób mających problem z relacjami
Muszla Abalone – remedium dla osób mających problem z relacjami

Muszla Paua Abalone – remedium dla osób mających problem z relacjami

Bywa, że w naszym życiu pojawiają się problemy, niby nic nadzwyczajnego. Wszyscy niejednokrotnie przeżywaliśmy stres, kłótnie czy nieporozumienia. Ale kiedy nasze złe samopoczucie odbija się na związku i relacjach z otaczającymi nas ludźmi, trzeba sięgnąć po pomoc. Chociaż trudno w to uwierzyć, ostoją może okazać się niezwykle cenna muszla. Muszla Abalone jest doskonałym towarzyszem w takich momentach. Jej niezwykła moc wspiera komunikację, współpracę i zaangażowanie czyli trzy podstawowe kryteria każdej zdrowej relacji międzyludzkiej.

Poznajmy się bliżej – muszla Abalone – informacje 

Abalone to morskie ślimaki, rodzina tego gatunku bytuje wzdłuż zimnych wód przybrzeżnych prawie każdego kontynentu. Nie występuje jedynie u wybrzeży Arktyki, Antarktydy czy Ameryki Południowej. Łuski muszli niejednokrotnie zostały wykopane podczas prac archeologicznych w wielu miejscach na ziemi. Od złóż w Jaskini Blombos, po kalifornijskie północne wyspy kanału La Manche. Do dzisiaj w Afryce Południowej abalone jest bardzo cenione i poszukiwane. Miąższ abalonów w niektórych kulturach używany jest jako pokarm. Mięso ślimaka spożywa się na surowo lub po jego obróbce. Natomiast muszle stosowane są jako przedmioty dekoracyjne ze względu na swoje dorodne źródło masy perłowej. Pradawni uzdrowiciele używali skorup w ceremoniach rytualnych, aby napełnić harmonią niespokojne dusze.

Muszle abalonów posiadają otwartą strukturę spiralną, charakteryzującą się kilkoma otworami oddechowymi. Są one umiejscowione w pobliżu zewnętrznej krawędzi łupiny. Powłoka jest zaokrąglona bądź wypukła, może być wygięta lub mocno spłaszczona. Nie powstają dwie takie same muszle, każda ma swój indywidualny kształt i kolor. Wewnętrzna warstwa łupiny jest gruba, składa się z masy perłowej. W wielu gatunkach jest opalizująca, co daje szereg zmiennych kolorów. Barwy ewoluują od odcieni srebrzystobiałych, różowych, czerwonych do ciemnoniebieskich, zielonych, aż po purpurowy.

Powłoka ślimaków jest niezwykle wytrzymała, wykonana jest z mikroskopijnych płytek węglanu wapnia, skomponowanych w stos jak ułożone cegły.

Magiczne moce skrywane w muszelce

Skorupa Abalone mieści w sobie wiele pierwiastków. Jest to między innymi wapń, żelazo, magnez, sód czy krzem. Zawiera także parę związków chemicznych – kwas asparaginowy i kwas glutaminowy. Właściwości lecznicze muszli znane były już w starożytnych kulturach. Leczenie Abalone przynosi ze sobą energię ochronną i równowagę emocjonalną, poprawia ekspresję w słowie, jak i czynach. Niesamowita ilość tęczowych kolorów powłoki Abalone wzmacnia uczucie piękna, współczucia i miłości. Posiadanie muszli jest wskazane dla tych, co przechodzą emocjonalne zawirowania lub mają problemy w związku. Jest naturalnym neutralizatorem pomagającym przezwyciężyć chaos i stres w naszym życiu. Po cichu wywiera pozytywny wpływ na zmiany, decyzje oraz dokonania. Współpraca z muszlą uspokaja i zachęca do spokojnego zachowania. Fizyczne posiadanie skorupy wzmacnia nasz system odpornościowy, energetyzuje ducha i ciało, oraz wspomaga przyswajanie białek.

Muszla abalońska w ezoteryce

Naturalne składniki znajdujące w skorupie, łączą człowieka z najwyższymi czakrami. Czakry muszli abalońskiej, to przede wszystkim czakra trzeciego oka, korony i serca. Uważa się, że muszelka posiada boską energię kobiecości, a używanie jej w akcie oczyszczania przywołuje ducha oceanu.

Muszli abalońskich szukaj w naszym sklepie>>

Rytuał oczyszczenia z udziałem muszli

Muszla Abalońska nadaje się idealnie do palenia kadzideł czy białej szałwii, jak i medytacji. Muszla w ceremonii odgrywa główną rolę, ponieważ to właśnie na niej odbywa się bezpośrednie spalanie kadzideł lub szałwii z użyciem węgielków.

Aby wykonać rytuał oczyszczający z udziałem muszli, potrzebne są wiązki suszonej białej szałwii lub szałwia liściasta. Obrzęd ten jest stosowany w momencie wydobycia się złej energii – po kłótni z partnerem, po przeprowadzce do nowego miejsca, rozpoczęciu nowej pracy czy po wyleczeniu się z choroby lub po ćwiczeniach fizycznych.

Na początek zapalamy szałwię i łapiemy spadający popiół prosto w muszle. Piórem lub ręką wysyłamy dym na swoje ciało, od stóp do głowy. Wizualizujemy naszego ducha, który jest oczyszczany ze wszystkich toksycznych energii, które do niego przylgnęły. Następnie z dymem przesuwamy się w stronę obszarów, które potrzebują oczyszczenia. Okna, szafy, futryny i ciemniejsze kąty w domu. Podczas oczyszczania powtarzamy mantrę: „Wzywam duchy Powietrza, Ziemi, Ognia i Wody”.

Muszla abalońska to idealny prezent dla tych, którzy mają problemy emocjonalne, kłopot z porozumiewaniem się, lub/i dla tych, którzy przeżyli traumatyczne sytuacje. Samo przebywanie obok niej poszerza nasze horyzonty, otwiera oczy i koi duszę. Dzięki naturze i blaskowi jaki posiada, przezwycięża chaos, stres i nieporozumienia. Ma mnóstwo zastosowań – przepięknie wplata się w otoczenie i naszego ducha. Dlatego też jest tak cenna, nie tylko dla uzdrowicieli ale i ludzi postronnych.

PS

Źródła:
http://www.acupuncturetoday.com/herbcentral/abalone_shell.php
https://www.energymuse.com/abalone-meaning
https://talizman.pl/kadzidla/249199-abalone-shell-muszla-z-drewnianym-stojakiem-do-palenia-kadzidel-2017660139788.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Abalone
https://www.crystals-online.co.uk/properties-pages/abalone-shell/
https://meanings.crystalsandjewelry.com/abalone/
https://www.healingcrystals.com/Abalone_Shell_Articles_2089.html

fot. freepik.com

 

Kategorie wpisów
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium