Kategorie wpisów
Zwierzę Mocy: Jednorożec – mityczne stworzenie symbolizujące czystość i magię
Zwierzę Mocy: Jednorożec – mityczne stworzenie symbolizujące czystość i magię

Zwierzę Mocy: Jednorożec – mityczne stworzenie symbolizujące czystość i magię

Mityczne stworzenie jakim jest jednorożec posiada magiczną symbolikę. Jego róg jest znany każdemu ze swoich niezwykłych sił. Przychodząc do nas, jednorożec przypomina nam o naszej wewnętrznej mocy, celu naszej duszy i magii, która kryję się w każdym z nas.

Jednorożec to mityczny biały koń z rogiem na środku czoła. Opis ten jest zgodny ze starszym folklorem i naszym nowoczesnym obrazem zwierzęcia. Jednak niektórzy myśląc o jednorożcu wyobrażają go sobie zupełnie inaczej. W wielu mitach jednorożec przybiera różnorodne kształty. Jeden z najpopularniejszych opisów prezentuje ów zwierzę jako jelenia z głową i grzywą konia, oczywiście z rogiem na czole. Jednak mity i legendy łączy jedno: duchowe zwierzę jednorożca jest bardzo rzadkie, jest to jedno z najbardziej magicznych, znanych stworzeń na całym świecie. Według nirktórych opisów z łatwością może poruszać się między światami, jest również mistrzem zmiany kształtu, może stać się kimkolwiek zechce. Fascynacja tym zwierzęciem jest wręcz światowa, jednorożec pojawia się w filmach, książkach dla dzieci, naszych snach i wyobraźni.

Może cię również zainteresować artykuł: Zostań mistrzem zen, siedząc w domu i ucząc się od kotów

Jednorożec w kulturze i tradycji

W całej swojej oszałamiającej historii jednorożec zawładnął wyobraźnią ludzi na całym świecie. I tak między innymi Grecy, Babilończycy i Persowie nadali zwierzęciu symbolikę i znaczenie mistycyzmu, magii, zdrowia i czystości. Jednorożec w tych kulturach był i jest postrzegany jako dzikie, kochające wolność zwierzę. Inteligentny, dzielny i dumny, stoi – jak głoszą legendy – wysoko i pewnie siebie, czekając na czystą dziewicę, która go oczaruje i się z nim zaprzyjaźni.

W kulturach chrześcijańskich jednorożec stał się symbolem czystości i mocy. Dla rdzennych Amerykanów jednorożec jest uosobieniem czystości, wewnętrznych wizji, zdrowia, łagodności i podróży duchowych. Natomiast w celtyckich mitach i tradycjach ów niezwykłe zwierzę jest postrzegane jako blask stworzenia, które zajmuje szczególne miejsce w sercach ludzi, dla których jest uzdrawiaczem, uosobieniem szczęścia, czystości, niewinności i życia, reprezentuje również moc i pewne męskie aspekty.

Symbolika mitycznego stworzenia

Najpotężniejszym atutem jednorożca jest jego róg – pojedyncza konstrukcja wyrastająca z czoła zwierzęcia jest symbolem niezwykłej magicznej mocy. Ludzie niegdyś wierzyli, że złapany za róg może spełnić ich jedno życzenie – cokolwiek zapragnęło by serce. Róg ten natomiast reprezentuje energię męską i harmonijną suwerenność. Jednorożec nierzadko kojarzony jest również z Księżycem, który odzwierciedla kobiecą energię, instynktowność, intuicję.

Osoba z totemem jednorożca jako swoim zwierzęciem mocy jest podróżnikiem w prawdziwym świecie, ale także w Królestwie Astralnym. Wędrówki są naturalne dla osób z jednorożcem u boku, moc zwierzęcia zapewnia biegłość oraz intensywny zmysł intuicyjny. Jeśli to ty jesteś tym szczęśliwcem, zapewne cenisz sobie wolność, współpracę, dążysz do jedności i konstruktywnie wykorzystujesz moc rozumu, aby osiągać sukcesy. Nie tolerujesz negatywności, niezgody i innych podobnych poziomów energii, które przynoszą ze sobą złość i smutek.

Kiedy jednorożec zjawia się w naszym życiu

Jeśli jednorożec zjawia się w naszym życiu oznacza to, że posiadamy w sobie magię. Ludzie, którzy przyciągają jednorożce potrafią dostrzec ukryte piękno w świecie. Totem owego zwierzęcia ukazuje czyste światło, cały Wszechświat i niebiosa, dlatego jego pojawienie się zwiastuje wsparcie nas w drodze do boskiego i duchowego celu, abyśmy mogli odnaleźć i połączyć się ze swoim Wyższym Ja. Powszechnym przesłaniem jednorożca wkraczającego do naszego życia jest również nauka pojednania się z naszym wewnętrznym dzieckiem i zdolności dostrzeżenia cudów fizycznego świata. Jest to doskonały czas na rozwijanie kreatywności i uwalnianie negatywnych wibracji z naszej aury. Podczas wizyty energia ów magicznego stworzenia pomoże nam w puszczeniu zatwardziałych „dorosłych” przekonań i otworzy na dziecięcą beztroskę, dzięki której wydobędziemy zakopaną głęboko w sobie niewinność, lekkość, otwartość, radość, wyobraźnię i pragnienie realizacji zapomnianych marzeń.

Drugą nauką mitycznego zwierzęcia są lekcje związane z otwieraniem darów psychicznych. Obecność jednorożca przypomni nam, że nie powinniśmy się obawiać drzemiącej w nas mocy i odwiecznej mądrości, pokaże natomiast, jak ich mądrze używać dla naszego i innych dobra. Wspomoże również w zwiększonej uważności i rozwoju świadomości oraz pokaże, jak patrzeć na świat bez osądzania.

Jednorożec jako duchowe zwierzę wzmacnia naszą wiarę w mityczny świat, w którym rzeczy, o których kiedykolwiek marzyliśmy mogą naprawdę się wydarzyć. Jeżeli więc mamy do pokonania przeszkody i wiemy, że nadchodzą trudne chwile, obecność jednorożca przyniesie nam ukojenie i radość oraz przypomni, abyśmy nie rezygnowali ze swoich marzeń, wiedzy i doświadczeń.

Źródła:
thespiritualcentre.net/unicorn.html
whatismyspiritanimal.com/fantasy-mythical-creatures/unicorn-symbolism-meaning/
worldbirds.org/unicorn-symbolism/
aminoapps.com/c/pagans-witches/page/blog/unicorn-meaning-symbolism-spirit-animal/J87Q_mZrsdu8l3NxJM1bgqdkwvKk8LZ222
palosverdespulse.com/blog/2019/8/2/unicorn-myth-or-spirit-animal

TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium