Zwierzę mocy: Łabędź – nieskazitelny nauczyciel piękna i miłości
Zwierzę mocy: Łabędź – nieskazitelny nauczyciel piękna i miłości

Zwierzę mocy: Łabędź – nieskazitelny nauczyciel piękna i miłości

Łabędź o wyglądzie prawie niebiańskim jest stworzeniem o nieskończonej łasce. Celebruje on kulturę, piękno, miłość, wiarę i głębie duszy. Pod warstwą nieskazitelności tkwi rdzeń mistrzowskich umiejętności. Swoją mocą pobudza fantazję i piękno. Łączy ciało i umysł. Pozwala dostrzec prawdziwą miłość oraz rozświetla wszystko to, co w nas najciemniejsze.

Łabędź to obecnie najcięższy ptak zdolny do aktywnego lotu zamieszkujący Polskę. Z wielkim wdziękiem porusza się po wodzie, pozostawiając za sobą ledwie widoczną zmarszczkę. Płynąc, często wygina szyje, a skrzydła unosi w górę niczym żagle wielkiego statku. Ptak ten, nie nurkuje w wodzie aby zebrać pokarm, ślizga się z gracją po tafli zanurzając długą szyje z dziobem. Aby wzbić się w powietrze niezbędny jest mu zbiornik wodny, na którym wykonuje rozbieg. Wzbija się zawsze pod wiatr, dopiero później, gdy nabiera odpowiedniej wysokości pracując intensywnie skrzydłami, zmienia kierunek lotu. Skrzydła łabędzia biją powoli, równomiernie zapewniając mu wymaganą wytrzymałość, aby dotrzeć do celu bez zmęczenia. Ptak ten łączy się z partnerem na całe życie, jest oddanym, troskliwym i kochającym towarzyszem.

Łabędź w kulturze i tradycji

Łabędź prezentuje wdzięk i piękno na wielu poziomach. Kojarzy się z muzyką, poezją i przede wszystkim miłością. W mitologii rzymskiej łabędź był poświęcony Wenus, bogini miłości. W tradycji celtyckiej reprezentuje duszę, naszą najważniejszą wieczną esencję. Pojawia się również jako symbol przemijania. Wraz z połączeniem symbolicznej mocy  wody, jest uważany za totem nieustannej zmiany. W Indiach natomiast, stworzenie to odpowiada za harmonię. W tradycji hinduskiej łabędź symbolizuje umysł. Irlandzcy bardowie będący poetami i muzykami, dawniej nosili płaszcze z łabędzich piór.

Znaczenie i symbolika łabędzia

Łabędź jest jednym z najstarszych i najpotężniejszych zwierząt mocy. Pokazuje nam piękno i łaskę, przypomina skąd one naprawdę pochodzą. Podkreśla, że można zobaczyć i mieć więcej, gdy ufamy naszej intuicji i świadomości, a nie oczom. Jego wdzięk jest również przypomnieniem, że podczas działania nie powinniśmy nikogo ranić. Łabędź jako duchowe zwierzę symbolizuje jedność umysłu i ciała. Jego mądrość obejmuje przebudzenie wewnętrznej mocy, równowagi, niewinności, zaangażowania, poczucia własnej wartości i zrozumienia. Posiada on wiele znaczeń, jest również wyrazem prawdziwej miłości.

Ludzie posiadający łabędzia jako swoje zwierzę totemiczne, potrafią przyjmować zmiany i transformacje, które są nieodłączne w naszym życiu. Wiedzą także, jak zrównoważyć obowiązki, pracę, rodzinę oraz zabawę. Są w stanie znaleźć w młodym wieku odpowiedniego towarzysza i tkwić w szczęśliwym związku z jednym partnerem latami. Osoby, którym towarzyszy ten ptak z natury są cierpliwe i łaskawe. Doskonale odnajdują się w relacjach z innymi ludzi. Mimo, że potrafią być towarzyskie, rozumieją wartość samotności. W ten sposób ładują swoje baterie na kolejny dzień. Gdziekolwiek się znajdą, wnoszą indywidualność, piękno i zachwyt.

Kiedy zwierzę wlatuje do naszego życia

Łabędź może przyjść, aby pomóc uświadomić nam czym jest zazdrość, niepewność i zwątpienie. Gdy się zjawi, powinniśmy uważać na niepotrzebne kłótnie, drobne sprzeczki czy bezpodstawne obawy. Czasem może symbolizować żałobę, rozstanie z ukochaną osobą, koniec związku lub znaczącą zmianę, która nas dotkliwie zrani. Niekiedy zjawia się, aby odkryć przed nami skrywane piękno, a także piękno innych. Z wdziękiem wkracza w nasze życie sygnalizując czas odmiennych stanów świadomości i rozwoju intuicyjnych zdolności. Nakazuje słuchać wewnętrznej wiedzy i dawać drugą szansę, ponieważ ominęliśmy i uznaliśmy początkowo, że ktoś lub coś, jest stosunkowo dla nas nieatrakcyjny. W ten sposób podkreśla zwodniczą naturę pierwszego wrażenia, a także przypomina nam, że prawdziwe piękno rośnie tylko wewnątrz. Uczy nas, że każdy posiada blask i wdzięk, niezależnie od wyglądu zewnętrznego. Chce pokazać jak możemy polegać na doskonałości, która działa na płaszczyźnie fizycznej i duchowej. Staniemy się w ten sposób posiadaczami szczęścia i będziemy wdzięczni za ciało fizyczne i rozwiniętą, nieomylną intuicję.

Kiedy łabędź pojawia się w naszym życiu, jednocześnie obdarowuje nas mocą do leczenia ran duchowych. Jego delikatność i łagodność, cechy które są tak ważne do przywrócenia równowagi, stanowczo nam o tym przypominają. Takie uzdrawianie ma również moc otwierania skamieniałych serc i twardych umysłów na nowe poglądy. Kiedy będziemy w stanie dostrzec walory wewnętrznej siły i prawdziwego piękna, odkryjemy zdolność do łączenia nowych mocy, a nawet światów.

Łabędź odgrywa bogatą rolę w naszej świadomości. Kiedy wraz z pomocą ptaka nauczymy się rozumieć świat nie tylko z oczu, ale z instynktu i serca, będziemy w stanie dostrzec wrodzone piękno otoczenia. W tym celu wystarczy tylko otworzyć swoje serce, dostosować się do jego nauk i przesłań.

Aniela Frank

Źródła:
bafka.ovh/2016/06/15/zwierzeta-mocy-labedz/
spirit-animals.com/swan-symbolism/
spiritanimal.info/swan-spirit-animal/
hep6.com/swan-symbolism-facts-meaning-totem-spirit-power-animal/
shamanicjourney.com/swan-power-animal-symbol-of-inner-grace-balance-commitment

Kategorie wpisów
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium