Nowości
Stojak do gongów do 40 cm
Stojak do gongów do 40 cm
1 590,00 zł
szt.
Stojak do gongów do 100 cm
Stojak do gongów do 100 cm
1 799,00 zł
szt.
Tradycyjny gong Chao, 80 cm
Tradycyjny gong Chao, 80 cm
4 499,00 zł
szt.
Tradycyjny gong Chao, 70 cm
Tradycyjny gong Chao, 70 cm
2 699,00 zł
szt.
Tradycyjny gong Chao, 50 cm
Tradycyjny gong Chao, 50 cm
1 279,00 zł
szt.
Tradycyjny gong Chao, 40 cm
Tradycyjny gong Chao, 40 cm
899,00 zł
szt.
Zwierzę Mocy: Orzeł – król podniebnego świata, nauczyciel wolności, symbol przywództwa
Zwierzę Mocy: Orzeł – król podniebnego świata, nauczyciel wolności, symbol przywództwa

Zwierzę Mocy: Orzeł – król podniebnego świata, nauczyciel wolności, symbol przywództwa

Orzeł jest władcą niebios – jednym z największych i najsilniejszych ptaków, które mogą wzbić się wysoko w powietrze i podbijać przestworza. Orzeł reprezentuje wolność, czas i osobiste zwycięstwo. Ptak ten jest również inspirującym posłańcem, który pojawia się, gdy stajemy przed wyzwaniami.

Na Niebieskiej Planecie występuje blisko sześćdziesiąt gatunków tych ptaków, z których większość występuje w Afryce, Europie i Azji. Sama nazwa orzeł to zwyczajowe nazewnictwo kilkunastu gatunków ptaków drapieżnych należących do dwóch rodzajów rodziny jastrzębiowiatych: Aquila i Hieraaetus. Dlatego samo określenie orzeł nierzadko oznacza po prostu wielkie ptaki drapieżne, na tyle duże, aby polować na zwierzynę, której wielkość przekracza 50 centymetrów.

Gabaryty orłów czynią te ptaki największymi latającymi drapieżnikami obecnych czasów. Największym przedstawicielem orłów jest bielik, którego rozpiętość skrzydeł sięga, w zależności od płci, od 210 do 240 centymetrów. Rozmiar samego ciała wynosi około 95 centymetrów, przy czym waga ptaka w stosunku do rozmiaru ciała jest niewielka, ponieważ wynosi 3.5-4.5 kilograma. Mimo swoich rozmiarów orły w powietrzu poruszają się z wdziękiem, a wszystko to jest zasługą kości, które są puste w środku i znacznie lżejsze niż kości ssaków. Orły posiadają oczy umieszczone z boku głowy, co zapewnia im szerokie pole widzenia, ponadto sam wzrok jest ośmiokrotnie ostrzejszy niż u ludzi. Kombinacja ta pozwala orłom polować na rozległych obszarach przy minimalnym wysiłku.

Orły sytuują swoje gniazda na niedostępnych obszarach, takich jak wysokie drzewa lub półki skalne. Co roku powracają do tych samych siedlisk i rozbudowują je, z tego powodu gniazda mogą osiągać absurdalnie wielkie rozmiary. Orły zdobywają jednego partnera na całe życie, a w swoich legowiskach wczesną wiosną składają około dwóch, może trzech jaj.

Orzeł w kulturze i tradycji

Rdzenni Amerykanie postrzegali orła jako symbol wielkiej siły i przywództwa. Reprezentował mądrość, siłę, odwagę oraz był posłańcem modlitw do królestwa Duchów. Pióra ptaka używane były nierzadko podczas zebrań najważniejszych rad. Egipcjanie natomiast uważali orła za Wielkiego Ducha, który wznosił się ponad ziemskie ograniczenia. Sam totem tego stworzenia był używany jako sztandar przez wiele wielkich imperiów na przestrzeni dziejów, od Babilonu po Egipt, Rzym, a nawet Stany Zjednoczone. We wczesnych chrześcijaństwie orzeł był postrzegany jako symbol nadziei, siły, oraz reprezentował zbawienie. Natomiast w islamie do dziś jest symbolem dzikości, szlachetności i dominacji. To nie przypadek, że tak różne kultury na przestrzeni tysięcy lat przyjęły podobną symbolikę dla tego samego zwierzęcia.

Również dla naszego kraju orzeł posiada ogromne znaczenie. Jak wszyscy wiemy, stał się symbolem narodzin całego państwa. Przedstawiany jest do chwili obecnej na monetach i pieczęciach, a jego wizerunek widnieje okazale na Godle Polski.

Znaczenie i symbolika ptaka

Orzeł jest królem wszystkich latających stworzeń, połączeniem człowieka z boskością. Symbolizuje uczciwość i prawdomówność. Orzeł postrzegany jest jako wizjoner, poszukiwacz pragnący przekroczyć granice poznania swojej osobistej wolności. Jest urodzonym przywódcą, który reprezentuje nowe drogi i początki. Orły łączą się w pary na całe życie, dlatego też ptak ten staje się wzorem lojalności, doceniania tego, co najważniejsze oraz zaangażowania w relacje.

Urodzeni z totemem orła jako swoim zwierzęciem mocy pragną zdobyć jak najwięcej doświadczeń, chcą za wszelką cenę rozwijać się każdego dnia. Rozkładają swoje skrzydła przy każdym napotkanym wyzwaniu, co sprawia, że zawsze udaje im się osiągnąć szczyty. Są świetnymi myślicielami, liderami i nauczycielami. Z orłem za plecami w każdej sytuacji wykazują się siłą, odwagą, kreatywnością i wnikliwą obserwacją.

Kiedy orzeł wlatuje do naszego życia

Orzeł najczęściej odwiedza nas, gdy stajemy przed wyzwaniami. Na swoich skrzydłach przynosi nam siłę, abyśmy mogli z jego pomocą dostrzec drugą stronę naszych problemów. Przeżywając trudny okres, orzeł nie tylko przynosi wieść o nowym początku, ale zapewnia nam wytrzymałość i odporność na trudności. Zwraca nam uwagę, że wiatr zmian zmierza w naszą stronę. Stwarza nam także pole wyboru i dodaje odwagi, abyśmy mogli pewnie patrzeć przed siebie. Jest to jedna z jego lekcji polegająca na wyeliminowaniu starych nawyków i przekonań, byśmy mogli wzbić się w nieznane królestwa i nową rzeczywistość poszerzając swój światopogląd. Przygotowuje nas również na zmianę, pokazując jak wykorzystać swoją wewnętrzną siłę i hart ducha. Pojawiając się w naszym życiu inspiruje, zwiększa chęć rozwoju i eksploracji.

Drugą lekcją jaką możemy otrzymać od orła jest cierpliwość. Zapewnia nas, abyśmy się nie poddawali w swoich działaniach, nie zamykali niedokończonego rozdziału, tylko byli otwarci na przyjęcie nowych, cudownych doświadczeń.

Dodatkowo, wizyta orła może zwiastować nowe doświadczenia seksualne, emocje i niezwykłe cielesne przyjemności. A wszystko to za sprawą niezwykłego rytuału krycia, który ptaki wykonują w okresie godowym. Symbolizuje on co prawda niebezpieczeństwo, ale także siłę energii seksualnej i mistyczną radość.

Z pomocą orła będziemy mieli pewność, że nadszedł czas, aby wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie oraz będziemy mogli przygotować się odpowiednio na nowe początki. Orzeł pokaże nam, jak szybować w górę, by dosięgnąć najwyższych szczytów, tym samym zezwoli nam na wolność, byśmy mogli osiągnąć radość, której pragnie nasze serce.

Aniela Frank

Źródła:
spiritanimal.info/eagle-spirit-animal/
pure-spirit.com/more-animal-symbolism/629-eagle-symbolism
whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/birds/eagle-symbolism-meaning/
shamanicjourney.com/eagle-power-animal-symbol-of-spirit-vision-and-strength
trustedpsychicmediums.com/spirit-animals/eagle-spirit-animal/
buzzghana.com/eagle-facts/
twojahistoria.pl/2017/11/10/dlaczego-to-bialy-orzel-jest-polskim-godlem-norman-davie

Kategorie wpisów
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium