Zwierzę Mocy: Smok – pan żywiołów, posłaniec magii i ucieleśnienie pierwotnych energii
Zwierzę Mocy: Smok – pan żywiołów, posłaniec magii i ucieleśnienie pierwotnych energii

Zwierzę Mocy: Smok – pan żywiołów, posłaniec magii i ucieleśnienie pierwotnych energii

Smoczy totem jest jednym z najstarszych i najpotężniejszych zwierzęcych totemów, którego symbolika reprezentuje ogromny zakres cech, atrybutów i emocji. Jest także posłańcem magii i równowagi, zachęca nas byśmy wykorzystywali naszą psychiczną naturę i zobaczyli świat oczami, które dostrzegą ukryte tajemnice i cuda.

Ludność z wielu przeróżnych kultur na całym świecie postrzega smoka jako tajemnicze i bardzo potężne stworzenie. Postać smoka pojawia się w wielu mitologicznych opowieściach, jak i legendach. Przez wieki to mityczne stworzenie było inspiracją i motywacją do pisania książek, wierszy, jak i tworzenia filmów. Zazwyczaj smok kojarzy się nam z niebezpieczeństwem i wywołuje w nas strach. Mimo to smoczy duch jest powszechnie szanowany na całym świecie i uznawany za symbol przetrwania.

Symbolika i znaczenie smoka

Smok symbolizuje tajemnicę, cud i pierwotną moc. Reprezentuje również nowe początki, posiada moc manipulowania żywiołami i zapewnia ludziom ulgę oraz wytchnienie w zmaganiach, a następnie otwiera na obfitość. W wielu kulturach uważany jest za mądrego stróża oraz przewodnika. Jedynie we współczesnej Europie jest budzącą grozę istotą, symbolizującą zdolność do wznoszenia się ponad ludzkie stworzenia siejąc strach i spustoszenie. Starożytni Celtowie uważali smoka za proroka i prawdziwego wiedzącego, posiadającego wielką mądrość. Był również uważany za znak dobrego zdrowia i obfitych plonów. Dla druidów był symbolem witalności, wielkiej starożytnej wiedzy, mądrości i mocy. Opowieści o smokach chroniących królestwa i ich bogactwa są powszechne w tym folklorze. Natomiast w chińskiej kulturze, jak i w chińskim horoskopie, smok posiada ogromne znaczenie symboliczne. Jest najważniejszym symbolem energii i uważany jest za nośnik przynoszący szczęście oraz dostatek. W sztuce Feng Shui reprezentuje wzrost, szczęście, rozwój, fortunę i autorytet. Symbolika duchowego stworzenia, jakim jest smok, obejmuje także pierwotne naturalne siły na wszystkich poziomach egzystencji, długowieczność i pierwotną magię.

Kiedy smok zawita w naszym życiu

Mityczny gad jest rzadkim i potężnym duchowym przewodnikiem. Smoczy duch jest przyciągany przez ludzi z wielkim autorytetem. Prowadzi wybrańców w stronę oświecenia i duchowego Światła. Będąc przewodnikiem na naszej życiowej ścieżce daje wskazówki, w jaki sposób powinniśmy odnaleźć swój wewnętrzny głos, oraz jak i co powinniśmy mówić, aby być słyszanym i zrozumianym. Przecinając naszą ścieżkę smok zwiastuje wiele nowych zmian i podróży, które tylko czekają na swój początek. Te podróże mogą być zarówno fizyczne, emocjonalne, jak i duchowe. Jego przesłanie jest jednoznaczne, oznacza transformację, której musimy dokonać w naszych życiu. Energia i wysiłek, które wkładamy w nasz rozwój są kluczowe dla naszej przyszłości, a obecność smoka w naszym życiu podkreśla, że w końcu uda się nam zebrać plony tego, co zasialiśmy.

Jako duchowy totem zwraca uwagę na naszą pierwotną siłę, zapewnia moce i reaktywuje naturalną motywację. Wzywa nas do kontaktu z naszym wnętrzem i odkrycia w nim magicznego mistycznego świata, o którym zapominamy przesadnie skupiając się na życiu i sukcesie zewnętrznym. Smok jest potężnym sojusznikiem, którego obecność sprawia, że codzienne sprawy nabierają niezwykłego znaczenia. Smok wkracza w nasze życie, abyśmy mogli osiągnąć swój prawdziwy potencjał. Kiedy przywołamy swoje regenerujące i potężne cechy, jesteśmy w stanie skutecznie zarządzać naszym życiem, z uczciwością i odwagą, oraz siłą pokojowego wojownika.

Smok, zarówno ten współczesny, jak i ten ze starożytnych legend, jest posłańcem równowagi i magii, jest ucieleśnieniem pierwotnej mocy stworzenia i ostatecznego władcy. Jest panem wszystkich żywiołów: Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi, dlatego też rodzaj napotkanego smoczego ducha ma znaczenie i rozpoznanie go da nam wiele wskazówek:

  • Smok Ziemi – przynosi ze sobą moc i bogactwo. Uczy jak wydobyć z głębi nasze skrywane zdolności i potencjał. Z jego pomocą możemy odkryć piękno i moc, które tkwią w nas uśpione. Jego siła pomaga w uziemieniu rozproszonej energii i zapewnia klucz do utrzymania naszych spełnionych potrzeb na wysokim poziomie.
  • Smok Ognia – jest symbolem transformacji, energii i umiejętności. Z jego pomocą możemy odnaleźć skrywany entuzjazm, odwagę i witalność. Ten smok da nam również wskazówki odnośnie pokonywania przeszkód, wesprze nas dodając nam cech przywódczych. Dodatkowo przynosi ze sobą lekcje opanowania, kreatywności i zapału.
  • Smok Wody – przynosi ze sobą głębię i pasje. W naszych działaniach na pierwszy plan kładzie marzenia i wspomnienia, które zostały zapomniane lub ukryte. Uczy nas, w jaki sposób powinniśmy walczyć z bolesnymi doświadczeniami przeszłości, abyśmy mogli osiągnąć poczucie spokoju i równowagi.
  • Smok Powietrza – zapewnia inspirację i witalność. Z pomocą tego smoka nauczymy się obchodzić z energią z największym szacunkiem. Zyskujemy też większe perspektywy na rozwój osobisty, zawodowy i duchowy. Mityczny gad podpowie nam, jak powinniśmy podejść do swoich problemów.

Smok może pojawić się w naszym życiu na wiele różnych sposobów – w formie fizycznej reprezentacji, powracających myśli, obrazów czy słów. Możemy być wtedy pewni, że jego energia chce zwrócić naszą uwagę i nas wesprzeć. Może jednak też pojawić się nie dając tak wyraźnych znaków, przekazując nam wskazówki w sposób subtelny, podobny do tego jak robią to Anioły, samemu będąc prawie niezauważalnym, dlatego zawsze powinniśmy utrzymywać wysoką samoświadomość i uważność na znaki, które pojawiają się w naszej przestrzeni.

Osoby posiadające smoka jako swój zwierzęcy totem są obdarzone silnym instynktem przetrwania. Podobnie jak mityczne stworzenie posiadają wielką wewnętrzną pewność siebie, wiedzą jak odpowiednio podejmować decyzje, muszą jedynie czasem zwolnić i zastanowić się nad dalszym postępowaniem. Jednak z pomocą smoka odnalezienie właściwej ścieżki nie będzie trudne.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Aniela Frank

Źródła:
https://www.sunsigns.org/dragon-animal-totem-symbolism-meanings/
https://thesecretofthetarot.com/dragon-spirit-animal/
https://whatismyspiritanimal.com/fantasy-mythical-creatures/dragon-symbolism-meaning/
http://www.shamanicjourney.com/dragon-power-animal-symbol-of-transformation-infinity-wisdom
https://www.whats-your-sign.com/dragon-totem.html
https://www.zodiacsigns-horoscope.com/spirit-animals/dragon-spirit-animal-totem

fot. Pixabay

Kategorie wpisów
TAGI
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium